Odpowiedzi

2009-11-02T17:06:51+01:00
&nbspPokój Najświętszej Dziewicy znajdował się w tylnej części domu, wyższej niż pozostałe. Wchodziło się tam po trzech stopniach. Najświętsza Maryja Panna, wszedłszy do pokoju, przywdziała długą, białą wełnianą suknię z szerokim pasem, a na głowę włożyła żółty welon. Maryja ustawiła naprzeciw drzwi niski stolik i nakryła go dwukolorowym, pąsowo-niebieskim kobiercem, a na nim położyła kawałek zapisanego pergaminu. Obrócona twarzą ku drzwiom, uklękła przy stoliku na okrągłej poduszce; spuściła welon i złożyła ręce. Modliła się gorąco.

&nbspDługo klęczała w świętym zachwycie, a następnie skłoniła głowę na piersi. Wówczas ujrzała tak wielką światłość, że musiała zakryć sobie oczy, nie mogąc znieść jej widoku, a w tej światłości ukazał się młodzieniec o jasnych, falujących włosach, cały jaśniejący blaskiem słońca i stanął w powietrzu przed Najświętszą Dziewicą: był to archanioł Gabriel. Przemówił do Niej, a słowa z ust jego wychodziły w zgłoskach ognistych; równocześnie widziałam i słyszałam te słowa. Maryja wstrzymywana skromnością, zwróciła się ku niemu, nie podnosząc oczu. Gdy anioł znów przemówił, Maryja na znak posłuszeństwa, podniosła do połowy welon i uniósłszy głowę, odpowiedziała słów kilka. Kiedy anioł odezwał się po raz trzeci, Maryja odsłoniła zupełnie swą twarz, spojrzała na niego i wyrzekła te błogie, upragnione i zbawienne dla ludzkości słowa: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego".

&nbspNiepokalana Dziewica pozostawała w głębokim zachwyceniu. Światłość napełniająca pokój wszystko inne zaćmiła i zamieniła w jasność. Zniknął sufit, a nad głową Maryi ukazało się otwarte niebo. Nad archaniołem Gabrielem w oceanie światła widać było Trójcę Przenajświętszą w trójpromiennym kształcie. Gdy Najświętsza Panna wymówiła słowa: "Niech mi się stanie według słowa twego", ukazał się Duch Święty, jednak nie w postaci gołębicy, lecz męża z twarzą i ze skrzydłami uformowanymi ze światła. Z Jego rąk i serca wyszły trzy promienie, wnikając do prawego boku Maryi. To światło zdawało się przenikać Maryję, która cała jaśniejąca, wydawała się jakby przeźroczysta. Było to prawdziwe cofnięcie się ciemności przed jasnością, nocy przed blaskiem światła słonecznego. Nic w Niej nie zostało ciemnego; cała była zalana światłem i cała nim promieniała. Po chwili Anioł zniknął, a z nim i światłość. Niebo zdawało się wchłaniać to światło w siebie, a z ostatnich jego promyków spadł na Maryję jakby rzęsisty deszcz białych róż.
16 1 16
2009-11-02T18:52:27+01:00
Zwiastowanie Maryi :
Łukasza 1:26

- Posłanie anioła Gabriela do Mari
- Przestraszanie się Mari
- Anioł uspakaja Marię
- Gabriel zapowiada narodziny Syna Najwyższego


Kana Gal.
Jana 2:1 -12
- Rozpoczęcie wesela
- zabraknięcie Wina
- Zmartwienie Mari
- przyniesienie dzbanów z wodą
- Pan Jezus zamienia wodę w wino


Czytaj Biblię to nie będziesz tracić punktów na takie rzeczy.
Pan Jezus umarł za Ciebie to wnika z Jego miłości do Ciebie, może warto się odwzajemnić i zobaczyć co za tym idzie ?
5 1 5
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T19:21:22+01:00
1Wizyta Gabriela u Maryi
2. Strach maryi
3.Uspokojenie kobiety
4.Gabriel oświadcza Maryi że zostanie matką Jezusa

1.Początek wesela
2.Brak wina
3.Zmartwienie Maryi
4.Pomysł dzbanów z wodą.
5.Przemiana wody w wino.
1 5 1