Odpowiedzi

2012-07-16T18:53:49+02:00


                                      Szanowni Państwo

    Spotkaliśmy się tutaj po to , aby zastanowić się nad tym czy Goplana zasługuje na obronę czy też oskarżenie.
Moim zdaniem Goplana nie zrobiła w swoim życiu dla ludzi niczego dobrego dlatego w moich oczach zasługuje na oskarżenie.
    Drodzy Zgromadzeni ! Oskarżam Goplanę o to , że dzięki jej wpływom Kirkor zakochał się w obu siostrach, co miało później tragiczne konsekwencje dla jednej z nich. Balladyna za wszelka cenę chciała poslubić Kirkora i tym samym zdobyć władzę i bogactwo. Ale nie zrobiła tego w uczciwy sposób, lecz okrutny i zły , ponieważ zabiła rodzoną siostrę. Chyba nikt kto ma dobre serce nie pozwoliłby na taką sytuację ? A przecież to Goplana doprowadziła do takiej tragedii ? Czyż to nie dzięki niej dwie siostry rywalizowały o koszyk malin ?
    Szanowni Państwo ! To zły wpływ Goplany doprowadzi do tego , że Balladyna nie przyznawała się do własnej matki i wygoniła ją z zamku , ponieważ się jej wstydziła. Poza tym główna bohaterka popełniła wiele zbrodni i w żaden sposób nie można jej było powstrzymać. Czary Goplany i wtrącanie się w sprawy człowieka doprowadziło do wielu tragicznych w skutkach wydarzeń. Gdyby nie jej wpływ , to być może wielu tragicznych sytuacji można by było uniknąć .
    Drodzy Zgromadzeni ! Przypominam , że kiedy Goplana zakochała się w Grabcu to robiła wszystko , aby ten zainteresował się jej osobą. Chciała ona zmusić go do miłości , chociaż on tego nie chciał. To świadczy o jej złych zamiarach względem innych osób. Goplana myślała wyłącznie o własnych korzyściach i myślała egoistycznie. Bo jakże inaczej nazwać jej stosunek i działania względem Grabca ?
    Szanowni Państwo ! Goplana zachowywała się jak szalona nie myśląc zupełnie o konsekwencjach swoich działań, o szkodliwości swoich czynów, ale bez wątpienia jest ona winna zarzucanych jej czynów. Dlatego musi ponieść odpowiednią karę.