Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-02T17:17:44+01:00
Szymon Majewski (ur. 1 czerwca 1967 w Warszawie) – polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor. Absolwent XLVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Warszawie.
Stan cywilny: żona Magdalena, dwoje dzieci: Zofia i Antoni

Stworzył postać Ędwarda Ąckiego.

Kariera

W latach 1990-2005 pracował w Radiu ZET, od 1997 prowadził w tej rozgłośni program Sponton, przedtem audycje Szymoniada i Majewiada, wcześniej brał udział w programie Grupa Szczepana. Współpracownik kilku stacji telewizyjnych (TVP, Canal+; prowadził programy Słów cięcie gięcie, Sympatyczny program dla miłych ludzi oraz Szymon mówi Show). Występował w talk show Wieczór z Alicją.

Był prezenterem programu Mamy Cię! w TVN.

Od września 2005 w tej samej stacji prowadzi swój autorski program satyryczny Szymon Majewski Show.

Od 6 października 2006 na TVN Siedem emitowany jest program "Szymon szuka szaleńców" będący dodatkiem do programu Szymon Majewski Show. Majewski szuka szaleńców składa się z dwóch części: castingowej, prowadzonej przez Iwo Pawłowskiego oraz uzupełniającej poprzedni odcinek o zabawne wpadki oraz wypowiedzi gości i Majewskiego. Część castingowa ma wyłonić nowych parodystów do Rozmów w tłoku.

Majewski pisze również felietony w czasopiśmie dla mężczyzn Playboy. Wystąpił również gościnnie w kilku filmach, m.in. E=mc², Kiler i Superprodukcja.