Odpowiedzi

2012-07-05T22:14:44+02:00

         Miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć , a miłość Romea i Julii była wyjątkowa i niepowtarzalna. Dlatego uważam , że miała szansę na przetrwanie. Aby potwierdzic swoją tezę przytoczę kilka argumentów.

         Uważam , że miłość Romea i Julii miała szansę na przetrwanie, bo była to miłość głęboka, szczera i prawdziwa. Niewiele osób , zwłaszcza młodych gotowych by było do największych poświeceń w imię miłości. Jednak ta para udowodniła , że nie straszna  im była  smierć, bo woleli oni  umrzeć niz żyć bez siebie. Taka ofiara złożona drugiej osobie mówiła sama za siebie.

         Kolejnym argumentem były skłócone rodziny pary kochanków. Gdyby Romeo i Julia mieli duzo cierpliwosci to być może pogodziliby zwaśnione rody. Skłócone rody nie chciały przyjąć do wiadomosci miłości Romea i Julii. Ale gdyby z czasem zobaczyli , ze ich związek nie jest tylko kaprysem młodych to z pewnoscią wyaziliby akceptację na ich miłość i wszyscy bylyby szczęśliwi.

        Następnym argumentem przemawiającym za tym , że miłość Romea i Julii miała szansę na przetrwanie było to , że młodzi mogli wyjechać gdzies daleko , aby uwolnić sie od skłóconych rodzin. Z dala od innych ludzi mogliby wieść spokojne , cudowne i dostatnie życie, pełne radosci i optymizmu.

       Moim zdaniem miłość Romeo i Julii miała szansę na przetrwanie , poniewaz nie kazdy potrafił tak kochać jak tych dwoje , a swoimi argumentami powierdziłam tezę , którą zamiesciłam na wstępie.

 

7 4 7