Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T19:46:16+02:00
1.NARRATOR-sąsiad małżeństwa, był kolekcjonerem starych przedmiotów.
.Mąż był chory na gruzlicę.Żeby oszczędzić zmartwienia żonie codziennie przesuwał sprzączkę,żeby nie było widać,że chudnie.Wewnętrznie gryzł się tym,jak każdy człowiek bał się śmierci.Kochająca żona widziała jego cierpienie i strach,pragnąc pomóc mężowi skracała pasek kamizelki.Pan na chwilę odzyskał spokój,myślał,że choroba zatrzymał się.po śmierci męża żona wyprowadziła się z kamienicy.narrator kupił kamizelkę od żydowskiego handlarza,stała się dla niego symbolem wielkiej miłości.
2.wraz ze swoim dziadkiem Terachem i stryjem Abrahamem wyruszył z Ur chaldejskiego do Charanu. Później towarzyszył Abrahamowi w wędrówce do Egiptu. Po jego opuszczeniu rozstał się ze stryjem i osiadł w Sodomie. Gdy Bóg zesłał karę na to miasto, Lot jako jedyny sprawiedliwy w mieście został ocalony wraz ze swoją rodziną. Jednak żona Lota (jej imię nie zostało podane w Biblii[2]) została zamieniona za nieposłuszeństwo wobec Boga w słup soli.

Po ucieczce z okolic Sodomy Lot mieszkał w pieczarze z córkami. Te, chcąc zapewnić ojcu potomstwo lub z obawy, iż są jedynymi ocalałymi ludźmi z katastrofy, jakiej byli świadkami i chcąc w ten sposób utrzymać rodzaj ludzki, upiły go i obcowały z nim, dając mu synów Moaba i Ben-Ammiego, protoplastów Moabitów i Ammonitów.
2 4 2