Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-06T19:51:29+02:00
Moją ulubioną książką jest Pamiętnik Księżniczki. Niby to dziecinna ksiazka, ale bardzo pouczająca ;)
Przedstawia zycie dziewczyny ktora dorasta wkracza w zupelnie nieznany swiat ;//
napotyka rózne przeszkody, ktore sprawiaja ze dziewczynka nie wiem co ma zrobic, ale tez napotyka swoja pierwsza i wielka milosc. Główna bohaterka jest Mia.
Jako mala dziewczynka dorastala przy boku matki iojczyma(jej n-la matematyki) , a ojciec nie mieszkał z nią poneiwaz rozwiodl sie z jej matką ale nadal corke kochal jak zawsze;***.
Jej ojciec był krollem Genowii tak samo jej babcia.
Wieć Mia odziedziczyla tez ten "zaszczyt" . !
Nie byla zadowolona , bo przyjecia, przemowienia itd.

Ta ksiazka wydana jest w 10 tomach, ktora okazuje krok po kroku etap zycia ksiezniczki Mii.

Naprawdę jest to bardzo pouczajaca ksiażka. Stawia nas przed roznymi wyborami, ktore ona musi podjac jako nastolatka!, ale niedoswiadczona dziewczynka;//
zmaga sie sama .
Towarzysza ejj jak wczesniej wspomnialam jej tata i babcia.

Oczywiscie jak kazda dziewczyna miala kompleksy np. brak biustu,wyniki z algebry(byla głabem z matmy !!!).


Moim zdaniem warto ja przeczytać !LIcze na naj ;DDD
62 3 62
2010-04-06T19:58:49+02:00
Moją ulubioną książką jest:"O psie ,który jeździł koleją".Podoba mi się ta książka,ponieważ bardzo lubię zwierzęta,a szczególnie te,które są mądre.W tym przypadku pies był bardzo mądry.Psa znalazł zwiadowca,bardzo chciał go zostawić u siebie w domu,ale niestety nie miał jak go zabrać do siebie.Nazwał go Lampo.Postanowił się nim zaopiekować w miejscu swojej pracy,ale niestety nie pozwolił mu na to jego szef.Zwiadowca postanowił go oddać swojemu wujkowi,ale zawsze pies do niego wracał.Pewnego razu na stacje kolejową przybył jeden redaktor. Parę dni później w gazecie ukazało się zdjęcie kundelka i opowiadanie o jego przygodach i "podróżach" pociągiem. Zawiadowca i kolejarze przyzwyczaili się już do "ucieczek" psa. Lecz pewna jego podróż nie skończyła się dość dobrze. Lampo wyruszył do pewnego miasteczka, ale gdy chciał wsiąść do pociągu drzwi zatrzasnęły się w połowie gdy wchodził przez drzwi pociągu. Wielki ból przeszył młodego zawiadowcę.Kolejarz zatrzymał pociąg i otworzył drzwi pociągu.Zrobiło się wielkie zamieszanie.podczas kłótni Lampo odskoczył od pociągu i ukrył się w krzakach.Pewna Pani ,która przejeżdżała koło krzaków zobaczyła psa i zabrała go do domu.Lampo został wyleczony,ale musiał zostać u kobiety na zimę.Cała stacja prosiła redaktora by zamieścił ogłoszenie w gazecie o zniknięciu psa.W końcu zwierzak sam wrócił do domu i swojego kochanego pana.Naczelnik kazał pozbyć się psa.Pewnego dnia mała Adele bawiła się na torach , gdy nagle nadjeżdżał pociąg. Wielu maszynistów biegło w jej stronę, ale Lampo ich przegonił i odepchnął malutką dziewczynkę. Niestety musiał poświęcić za to życie.Podoba mi się ta książka,bo mówi o tym jak można bardzo się zaprzyjaźnić z psem i co takie zwierzę jest w stanie zrobić dla swojego pana.
70 4 70
to jest super książka
podoba mi sie ta ksiazka
duzo zdan napisalas o tej ksiazce ale napisz tym razem ksiazke dla mlodziezy a nie dla dzieci