Napisz charakterystykę kierując się tematem :
" Zbierz informacje na temat swojego idola,sportowca,piosenkarza/rki,artysty itp. Na podstawie wypowiedzi innych ludzi i dostępnych wywiadów napisz charakterystykę.

Czekam na charakterystykę , jest to dla mnie bardzo ważne , daje 40 pkt ;) Napiszcie charakterystykę o jakieś sławnej żyjącej osobie ;) Chodzi o wygląd i charakter sposob ubierania sie.

1

Odpowiedzi

2010-04-06T20:12:12+02:00
W dzisiejszych czasach każdy z nas poszukując idola, osoby godnej naśladowania zwraca uwagę na ludzi sławnych, którzy poprzez swoje czyny i postępowania nakłaniają fanów do ich naśladowania. Nie zawsze jednak są to ludzie, którzy na to zasługują. Jest osoba, która przez swoje poczynania godna jest zwrócenia naszej uwagi i głębszym zastanowieniem się nad swoim życiem.
Jan Paweł II, czyli człowiek z pewnością zasługujący na naśladowanie do roku 2005 był papieżem. Skromny, miły, sympatyczny - tak wspominają go przyjaciele, którzy moim zdaniem mieli ogromne szczęście i zaszczyt poznania tak wielkiego człowieka, "ojca" całego świata. Objęciem, słowem potrafił pocieszyć najbardziej smutnych. Dawał siły tym, którzy na nie mieli już sił na dalsze pokonywanie trudności życiowych. Wielu ludziom uratował tym życie. Jan Paweł II wyglądał skromnie, w białej sutannie był zawsze promiennym człowiekiem. Nawet kiedy był już ciężko chory, potrafił wyjść do wiernych aby dodać im otuchy. Dodawał sił również młodzieży, która pokazywała mu swoje uwielbienie dla niego oraz Boga. Polski Papież zawsze przeciwny był wojnom i sporom, nakazywał ludziom pojednania, zgodę i miłość, którą uważał za najważniejszą wartość w życiu.
O Janie Pawle II można by było pisać wiele, jednak ja chce powiedzieć tylko, że to co uczynił dla świata jest czymś wspaniałym i nikt z nas nigdy nie powinien o tym zapominać. Poprzez naśladowanie polskiego papieża możemy zmienić świat na choć odrobinę lepszy.
1 5 1