Odpowiedzi

2010-04-06T20:28:27+02:00
John Keting
Pan Keting był przeciętnie wyglądającym mężczyzną po trzydziestce. Był średniego wzrostu i niewielkiej postury. Miał inteligentne brązowe oczy, średniej długości ciemne włosy i nieschodzący z twarzy uśmiech.
Keting to człowiek godny szacunku. Znakomicie wykształcony, absolwent szkoły Weltona. To osoba nietypowa, pomimo swojego przeciętnego wyglądu jest mężczyzną, który wyróżnia się z tłumu. Człowiek pełen werwy i chęci do działania. Profesor Keting był przeciwny sposobom nauczania w akademii. Próbował on rozbudzić wyobraźnię i poruszyć serca swoich młodych uczniów. Uświadamiał im że każdy z nich posiada jakiś talent. Pokazał im zasadę do której powinni się stosować, która brzmiała Carpe diem- chwytaj dzień. Jako nauczyciel j. angielskiego prowadził lekcje w sposób szczególny, kazał mówic do siebie "O kapitanie, mój kapitanie". Kochał literaturę chciał aby jego uczniowie także odkryli magię poezji. Umiejętnie i mądrze nakłaniał chłopców do oddawania się własnym pasją i cieszenia się z każdego nowego dnia. Pokazuje chłopcom, że mogą w życiu robic to czego pragną. Zachęca do czytania i spełniania swoich najskrytszych marzeń. Nakłania również do własnej twórczości i działania. Jako przykład można przytoczyć sytuację gdy profesor nakazuje napisać uczniom własny wiersz, a następnie odczytać go na forum klasy. Dzięki temu jeden z jego uczniów o imieniu Tood przezwyciężył swoją nieśmiałość. Przez pozostałych nauczycieli pan Keting jest postrzegany jako dziwak.
Postać Johna Ketinga bardzo mi się podoba, ponieważ uważam, iż niewiele jest takich ludzi, którzy tak oddanie wykonują swoje obowiązki i pomimo wszelkim przeszkodom uczą nas swobodnego myślenia oraz dążenia do celu i realizacji marzeń. Osobiście chciałabym mieć takiego nauczyciela jak John Kating, bo z pewnością przekazał by mi wiedzę potrzebną w dalszym życiu.
3 5 3