Odpowiedzi

2012-07-17T16:12:33+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Matka Teresa z Kalkuty była kobietą , którą znał niemal cały swiat. Juz od najmłodszych lat przejawiała ona cechy świadczące o wielkim zaanagazowaniu w sprawy pomocy najubozszym. Żaden cierpiący nie był jej obojetny , dlatego swoją misję z wielkim oddaniem spełniała między innymi w Kalkucie. Tam w bardzo trudnych warunkach przyjmowała ona pod swój dach ludzi , którzy byli wyrzuceni poza nawias społeczeństwa. Kazdy mógł liczyć na jej pomoc i serce. Ludzie chorzy na HIV, AIDS czy grużlicę mogli u niej znależć schronienie. Ta wyjątkowa kobieta każdy swój wolny czas poswięcała ciężko chorym i umierającym zupełnie bezinteresownie. Nie kazdy byłby w stanie , aby całe swoje zycie poświęcić obłożnie chorym. Jednak ona każdego wspierała dobrym słowem , dodawała otuchy i trzymała za rękę w ostatniej godzinie życia, dlatego klasyfikuję Ją do pierwszej dziesiatki.

 Jan Paweł II był człowiekiem niezwykle skromnym . Jako jeden z pierwszych  zapoczątkował inny sposób kontaktu z wiernymi. Zawsze chciał On być blisko ludzi  i był. Papież Polak zwiedził niemal cały świat by pomagać innym , bo dla Niego ważnym elementem był osobisty kontakt z drugim człowiekiem.
Papież Polak walczył z komuną, zmieniał postrzeganie koscioła. Miał duży wpływ na to co działo się na świecie.

Ten Wielki człowiek wspierał ludzi .Walczył w obronie słabszych, apelował o pokój . Wobec krzywdy ludzkiej nie przeszedł obojętnie, a kiedy został postrzelony przez niedoszłego zabójcę, spotkał się z nim i jak gdyby nigdy nic wybaczył. Nie każdy byłby zdolny do takich czynów, wobec swojego oprawcy. Jan Paweł II był człowiekiem o wielkim sercu i znał Go cały świat, dlatego znalazł się w pierwszej dziesiątce.
Adolf Hitler zapisał się w historii jako sprawca II wojny światowej, dlatego jest ważną   postacią, aczkolwiek negatywną. Na jego polecenie mordowano i torturowano ludzi, którzy jego zdaniem nie powinni się w ogóle narodzić. W tym czasie powstało wiele obozów zagłady, w których na masową skalę zabijano ludzi. Do tego należy również dodać, że ludzi nie tylko mordowano , ale również ograbiano z ich kosztowności, pamiatek. Wiele cennych dzieł sztuki zostało rozgrabionych i wywiezionych do Niemiec. W ten sposób naród niemiecki bogacił się na cudzej krzywdzie . Adolf  Hitler był  człowiekiem bezlitosnym, okrutnym i złym. Nie cofał się przed niczym , by osiągnąć swój  cel. Miejmy nadzieję , że już nigdy nikt nie pozbawi nikogo jego człowieczeństwa.

 Józef Stalin był człowiekiem , który wprowadził dyktaturę i zapisał w tej historii  terror, dlatego umieściłam go na tej liście.  To za jego panowania zginęło wielu niewinnych ludzi. Nawet najwierniejsi towarzysze nie mogli się czuć bezpiecznie w obecności Stalina, ponieważ wszędzie widzał on swoich wrogów. Za jego kadencji wprowadzono łagry karne , w których torturowano i zabijano ludzi różnych narodowości.  Nikt nie był pewny jutrzejszego dnia . Stalin nie miał litości dla nikogo. Interesowala go wyłącznie władza, a człowiek nie przedstawiał dla niego żadnej wartości. Wszyscy zapamiętamy go jako człowieka , który był przesiąknięty okrucieństwem.
Einstein Albert był fizykiem , który całe swoje życie poświęcił nauce. Ten geniusz stworzył ogólną teorię względnosci, wykazał teorię ruchów Browna. Poza tym rozszerzył podstawową myśl kwantowej teorii światła i przedstawił zależność  między energią a masą. Einstein nigdy nie należał do ludzi , którym zależy na niszczeniu świata. Wręcz przeciwnie chciał on go budować. Jednak w dużej mierze to właśnie dzięki jego pracy powstała niebezpieczna broń. Z pewnością ten naukowiec zasługuje  na to , aby być w rankingu dziesięciu osób , które symbolizują XX wieku, ponieważ był wielkim naukowcem.
Mandela Nelson Rolihlala był człowiekiem , który z wielką determinacją i odwagą walczył z apartheidem. To na tym wielkim polityku spoczywało wielkie brzemię odpowiedzialności za losy wielu Afrykańczyków. A oni ufali mu bezgranicznie i wierzyli głeboko w dobre przemiany.  Nawet wtedy , kiedy został aresztowany i spędził trzydzieści lat w więzieniu nie poddał się , ale dalej walczył. Za to ludzie go kochali, bo był nieugięty w swoich przekonaniach. W RPA , ale równiez na całym świecie wzbudzał on szacunek swoją postawą i determinacją w działaniu, dlatego zasługuje , aby być symbolem XX wieku.
Kałasznikow Michaił T. to symbol XX w. ponieważ był on  inżynierem , któremu udało się stworzyć jedną z najbardziej niebezpiecznych broni na świecie. Niestety , ale właśnie dzięki tej broni wielu ludzi straciło swoje życie. Terroryści bardzo sobie ją cenią często wykorzystyją do swoich nikczemnych planów wobec innych ludzi.
Schuman Robert był bardzo dobrym politykiem , któremu udało się stworzyć Europejską Wspólnotę węgla i stali. To za jego sprawą mamy dziś Unię Europejską.  Schumanowi zależało na tym , aby kraje połączyły swoje siły . Zależało mu na tym , by inne państwa integrowały się , pomagały sobie wspólnie. Na pewno był to człowiek, który powinien znależć się w rankingu osób - symbolu XX wieku

 Lecha Wałęsę znają na pewno nie tylko Polacy. Zasługuje on na miano symbolu XX wieku, ponieważ z wielkim zaanagażowaniem walczył  z komuną w Polsce. Ale także dał inym przykład tego jak powinno się walczyć o własne marzenia.  Ryzykował on zdrowie , a nawert życie , by osiągnąć zamierzony cel. Zawsze wierzył w to co robił i między innymi dlatego udało mu się dokonać radykalnych zmian w Polsce.  
Martin Luther King znalazł się w tym rankingu , ponieważ był człowiekiem , który walczył o równouprawnienie . Pastor z wielkim oddaniem angażował swoje siły do walki z dyskryminacją rasową. Ludzie , którzy na co dzień byli przez innych poniżani, pogardzani nie godzili się na taką sytuację i postanowili walczyć o swoje prawa do wolnosci. Martin Luther King był ich przewodnikiem , i robił on wszystko , aby zmienić krzywdzące łamanie praw człowieka.

 

                       

1 1 1