Witam, właśnie przyjechałem od babci i nie mam odrobionych lekcji... ;(
Więc proszę aby ktoś z Was napisał mi rozwazanie na temat przyjaźni
co najmniej 2 karta zeszytu.
100punktów - myślę że to wystarczająca ilo0ść
Napiszcie co według was jest przyjaźń na czym się opiera i w ogóle co to jest przyjaźń itp.

Max. godzina 23.00
Czekam i powodzenia ;)

2

Odpowiedzi

2012-07-21T15:53:55+02:00


      Przyjażń w życiu człowieka odgrywa ,moim zdaniem, niezwykle istotną rolę. A według mnie jest to jedno z najpiękniejszych uczuć jakie można sobie wymarzyć.
      Ludzie w obecnych czasach bardzo często gonią za pieniędzmi, karierą zupełnie przy tym zapominając o drugim człowieku, a przeciez to właśnie on powinien być najwazniejszy. Nawet zdobycie dobrej posady nie da nam pełnej satysfakcji i szczęścia jeśli będziemy w tym osamotnieni. Co nam po pięknym samochodzie , gustownie urządzonym domu , jeśli nie będziemy mieli przy sobie kogoś z kim będziemy mogli cieszyć się swoimi osiągnięciami i tym co mamy. Każdy potrzebuje bliskości drugiego człowieka , ponieważ tak nas ukształtowała natura. Odrzucając czyjąś przyjażń robimy krzywdę nie tylko tej osobie, ale przede wszystkim sobie. Warto zatem zadbać ze wszystkich sił o to , aby mieć kogoś na kim moglibyśmy się oprzeć w trudnych momentach naszego życia.
      Według mnie przyjażnią jest ofiarowanie siebie drugiej osobie. Mając przy sobie kogoś na kim możemy polegać w stu procentach daje nam poczucie tego , że z własnymi troskami nie jesteśmy sami. Zawsze możemy zwrócić się do swego przyjaciela o pomoc w trudnej dla nas sprawie. Na jego ramieniu możemy się wypłakać i wyżalić. I nie musimy się wstydzić swoich łez, bo jest on kimś kto nas doskonale rozumie. Często nawet nie potrzeba słów , by odgadnąć myśli przyjaciela, bo przecież jest on kimś kto nas doskonale zna. Osoba taka jest kimś kogo obdarzamy najwyższym zaufaniem. Zwierzając się przyjacielowi mamy pewność , że nasze tajemnice nie będą przedmiotem rozmów osób trzecich. Poza tym nie musimy obawiać się wyśmiania czy poniżania ze strony przyjaciela. On zawsze nas wysłucha , pocieszy i powie dobre słowa. Dba o nasze dobre samopoczucie, chociaż my nie zawsze odwdzięczamy się jemu tym samym, to jednak mamy świadomość , że on nas nie opuści. Przyjaciel nas rozwesela i pobudza  do działania. Napawa nas radością życia i optymizmem. Martwi się o  nas i interesue się naszą osobą. Często pyta o nasze samopoczucie, dzwoni lub pisze. Nigdy nie zapomina o życzeniach urodzinowych. Słucha nas z wielką uwagą i rozumie nasze potrzeby. Akceptuje nas ze wszystkimi wadami i zaletami. Jest tolerancyjny i szczery. Nie oczekuje od nas zapłaty za poswięcony czas. Jest bezinteresowny i wyrozumiały wobec naszych słabości. Broni nas przed złem tego świata. Chętnie spędza z nami każdą wolną chwilę. W stosunku do nas jest zawsze ciepły, życzliwy, serdeczny.
      Przyjażń opiera się przede wszystkim na dawaniu siebie drugiemu człowiekowi , miłości, zaufaniu i wzajemnej pomocy. Nie każdy jest w stanie , aby spełnić tak wysokie wymagania, ale właśnie dlatego nie każdy może mówić o prawdziwej przyjażni. Warto jednak robić wszystko, aby znależć prawdziwego przyjaciela, bo jest to rzecz bezcenna. Bez której człowiekowi jest trudno żyć i funkcjonować. Mając przy sobie wiernego towarzysza nie boimy się pokonywać przeszkód , bo wiemy , że jest ktoś kto nas zawsze wesprze , nawet w tych najtrudniejszych dla nas chwilach.

2012-07-21T17:07:02+02:00

                                              Przyjaźń

 Przyjaźń jest to relacja między ludźmi, opierająca się na zaufaniu. Może ona łączyć zarówno dwoje jaki i wiekszą grupę osób.

 Jak już wspomniałam przyjaźń opiera się na zaufaniu - to podstawa własciwie każdej relacji międzyludzkiej. Zaufanie można zdobyć między innymi poprzez szczerość, tylko jesli ktoś bedzie pewien że druga osoba jest z nim szczera, bedzie mógł jej zaufać. Prawdziwa przyjaźń nie ma tajemnic. Każdemu potrzebny jest przyjaciel, któremu możemy się zwierzyć, dla nas bedzie to ulga, oczywiście wtedy kiedy mamy pewność, że nasza tajemnica pozostanie między nami. I ta pewność to właśnie przyjaźń. Myślę, że po zaufaniu drugą ważną rzeczą jest zrozumienie. W końcu tylko przyjaciel cię rozumie, właśnie dlatego jest przyjacielem. Każdy człowiek jest inny, na zewnątrz i w środku, a przyjaciel jest do nas najbardziej podobny oczywiście w środku. Może nas zrozumieć dlatego, że myśli podobnie i potrafi docenić nawet jakąś błachostki. Jeszcze jedną rzeczą niezbedna w przyjaźni jest pomoc. Każdy człowiek potrzebuje pomocy, bo każdy ma lepsze i gorsze dni. "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - to właśnie w te gorsze mozna poznać, kto nie bedzie się nami intersował a kto pocieszy i przytuli. Gdy płaczemy lub po prostu się smucimy, czasem lepiej kiedy nikt nie pyta, tylko po prostu popłacze razem z nami. Bo prawdziwy przyjaciel, wie kiedy trzeba milczeć. Różnica miedzy prawdziwymi przyjaciółmi, a przyjaciółmi, polega na tym, że ci pierwsi są zawsze tam gdzie być powinni: kiedy to potrzebne sa przy nas, wiedza kiedy chcemy być sami. Problem w tym, że przyjaciół jest naprawdę trudno znaleźć, jest to chyba najtrudniejsze na świecie. "Ten kto znalazł przyjaciela, skarb znalazł" to również życiowa prawda, lecz aby takiego znaleźć, trzeba na prawdę długo szukać. Chodź czasem to on znajduje nas.

  Przyjaźń jest bardzo delikatnym uczuciem. Trudno je zdobyć, łatwo je stracić. Każdy czuje się dobrze gdy ma takiego kogoś jak przyjaciel. Czasem nawet kolega, sprawia, że ktoś dostaje na prawdę duzy przypływ pewności siebie. Kazdy rodzaj przyjaźni, jest też źródłem pozytywnego nastawienia do innych.  

  Człowiek  jest istotą stadną, czyli musi komunikować się z innymi ludźmi.  Jest to naturalna potrzeba, która musimy spełniać. Przyjaźń sprawia, że mamy uczucie szczęścia, spełnienia. 

  Niestety przyjaźń jest na prawde krucha i nawet drobna różnica, może zniszczyć przyjaźń na zawsze. Gdy raz stracimy do kogos zaufane prawdopodobne juz nigdy nie bedziemy w stanie jej odbudować. 

  Przyjaźń powinna być bezinteresowna,dozgonna, odpowiedzialna, serdeczna, prawdziwa, wzajemna, odpowiedzialna...Można wymienic jeszcze mnóstwo cech przyjaźni. Lecz nigdy nie bedzie ona idealna. Trzeba zaakceptować czyjeś słabości. Nie mozemy tylko wymagać, my tez starajmy sie być dobrymi przyjaciółmi. 

  Można porównać budowanie przyjaźni to budowy mostu. Czasem trwa bardzo długo, łączy dwa brzegi. Lecz most ten jest niestabilny, w każdej chwili możemy z niego spaść. 

  Jesli przyjaciel chce odejść, nie powstrzymujmy go, jesli jest prawdziwy to wróci. Bo tylko wtedy kiedy coś stracimy potrafimy tak na prawde to docenić.

  Przyjaźń zazwyczaj łaczy ludzi o podobnych zainteresowaniach, poglądach, marzeniach czy celach. Mówi sie, że przeciwieństwa sie przyciagają czy to prawda, nie wiem. W kazdym razie przyjaźń może połaczyć nawet kiedy osoby dzielą ogromne różnice takie jak: wiek, płeć, kolor skóry, cechy charakteru.

   Czy przyjaźń miedzy chłopcem a dziewczyna jest możliwa? Według mnie oczywiście. Moze nawet jest ciekawsza. Chodź czesto przeradza się w cos więcej, to jednak jest ona nie gorsza niż między tymi samymi płciami. 

   Trudno jest znaleźć przyjaciela, trudno go zatrzymać. Ale miec go jest wspaniale. Jest on częścia nas.

 

 

 

Na moje oko to juz dwie strony, jesli nie to przepraszam i dopisze tyle ile trzeba.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 5 1