Odpowiedzi

2010-04-06T20:33:34+02:00
Słowo miłość ma bardzo dużo znaczeń. Dla jednych jest jedenym z piękniejszych uczuć, zaś dla drugich jest to ból i cierpienie. Ludzie zakochani potrafią się bardzo zmienić. Pod wpływem miłości każdy czuje piękno wewnętrzne. W mojej rozprawce postaram się udowodnić tezę:"Czy człowiek może się zmienić pod wpływem miłości?"
Na poparcie mojej tezy przywołam dwie ważne postacie-Marka Winicjusza i Ligię. Żyli oni w Rzymie. Ich miłość nie miała najlepszego początku, jak można się domyślać, najpierw pojawiło się wielkie zauroczenie i fascynacja drugą osobą. Winicjusz wracający z jedej z krwawych bitew, był ranny,zajął się nim Aulus. Marek pewnego dnia wyszedł przed dom i przechadzał się po alejac. Przy fontannie odniósł wrażenie, że jakaś postać zabłyszczała mu w promieniach słonecznych, to była Ligia. W zdobyciu Ligii pomógł mu Petroniusz. Była uczta, na której Winicjusz wypił za dużo alkoholu i był w stosunku do Ligii agresywny. Po kilku dniach Marek ją odnalazł i zapowiedział, że zmieni dla niej całe swoje zycie i tak też się stało.
Kolejnym przykładem są Romeo i Julia. Romeo i Julia przed tym jak się zakochali to nie znali się. Raz zobaczyli się na balu i pokochali się. Wiedzieli, że jest to "pechowa" miłość, bo dzieliło ich zbyt wiele, ale i tak się spotykali. Ten przykład idealnie ukazuje, jak miłość wpływa na postępowanie człowieka. Dlaczego Romeo kupuje truciznę? Bo dowiedział się o rzekomej śmierci ukochanej, przez co popada w rozpacz i postanawia połączyć się z nią w śmierci. Tak bardzo ją kochał, że nie mógł bez niej żyć.
Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, mogę z pewnością stwierdzić, że człowiek może się zmienić pod wpływem miłości, ponieważ osoba kochająca jest gotowa zrobić wszystko, by być z ukochanym, ukochaną.Wtedy nic się nie liczy. Życia nie można zaplanować, bo ma ono wiele tajemnic i my na to wpływu nie mamy...Miłość może wszystko zmienić, życie nabiera wtedy sensu, mamy dla kogo żyć, w kim znaleźć oparcie w trudnej sytuacji. Potrafi przełamać przeszkody stawiane im przez los.
1 5 1
2010-04-06T20:33:48+02:00
``Czy człowiek może się zmienić...``
W mojej poniższej pracy chciałabym/chciałbym potwierdzić słuszność tezy,że człowiek może się zmienić.
1 5 1
2010-04-06T20:36:47+02:00
Wiadomo że człowiek to osoba cały czas myśląca i zmieniająca swoje poglądy.Tak samo jest ze zmianą zachowania u człowieka.Człowiek może się zmienić pod wieloma względami. Zazwyczaj taka osoba uczy się na swoich błędach ,lub zmienia się pod wpływem jakieś osoby ,pozytywnie lub negatywnie.
1 5 1