Pan Tadeusz. Jest mi obojętne, na który z tematów zostanie napisana praca (Tematy w załącznikach). Proszę się nie męczyć z wklejaniem prac opublikowanych już w internecie, z tym poradziłem sobie sam. Proszę też, aby brały się za to tylko osoby, które byłyby w stanie napisać to na 4 lub wyżej.

1

Odpowiedzi

2010-04-08T17:56:51+02:00
1 T:Dzieje nieszczęśliwej miłości.
Jacek Soplica i Ewa Horeszko to kochająca się para, zakochana w sobie od pierwszego wejrzenia. Jacek Soplica często odwiedzał dom Stolnika Horeszki , ojca Ewy. Jacek oślepiony miłością do młodej dziewczyny robił wszystko dla Stolnika, by tylko poślubić wybrankę swego serca. Ojciec Ewy wykorzystywał Jacka dla własnych interesów. Młodzi planowali wziąć ślub, myśleli o wspólnej przyszłości, jednak los odwrócił się od nich. Niedługo po zawarciu znajomości Jacka z Ewą, Stolnik podał Jackowi czarną polewkę, co oznaczało brak zgody na zaręczyny i wspólne życie pary. Jacek długo po stracie ukochanej ubolewał. Czuł w sercu pustkę i zarazem nienawiść do Stolnika. Jacek chciał zapomnieć o Ewie i o tym co ich łączyło, nawet ożenił się z pierwsza lepszą dziewczyną napotkaną na swej drodze życia. Nie kochał jej. Ewa też wyszła za mąż z nieukochanym mężczyzną. Ewa urodziła córkę, ale niedługo osierociła małą, bo wywieziono jej matkę na Syberię i tam umarła. Jacek po tej wiadomości długo rozpaczał. Jacek czuł się winny za wszystkie popełnione czyny w swoim i Ewy życiu. Pewnego dnia stało się coś czego nikt się nie spodziewał. Podczas ataku Moskali na zamek Jacek niestety trafnie strzelił w Stolnika. Nie miał on szans na przeżycie. Jacek próbował ułożyć sobie życie, urodził mu się syn Tadeusz, ale to wszystko na nic. Jacek został okrzyknięty zdrajcą narodowym. Nie namyślając się długo wyjechał z kraju, by tam odpokutować to co mu zarzucono, a syna pozostawił pod opieką rodziny. Jacek wstąpił do zakonu. Nadano mu imię które sam wybrał, ksiądz Robak. Imię to mówi samo za siebie i nie bez przyczyny je wybrał. Jacek stał się emisariuszem i był częstym gościem, ale nikt nie wiedział, że to on. Ludzie myśleli że jest zupełnie obcym człowiekiem.
Miłość Ewy i Jacka to smutna opowieść. Skończyła się niepowodzeniem. Miłość ta była cały czas obecna w ich sercu. Gdyby nie czarna polewka może to wszystko skończyłoby się całkiem inaczej. Ewe i Jacka cechowało to, że kochali się po mimo przeciwności losu, pochodzili z kłóconych rodów. Miłość była wielka szkoda tylko, że nie mogła długo trwać.