Odpowiedzi

2012-07-22T13:24:39+02:00

     Moim zdaniem przyjaźń na całe życie jest możliwa, wszystko zależy od tego czy jest to prawdziwa przyjaźń. Niekiedy wydaje nam się tylko, że ktoś jest naszym przyjacielem, ale póżniej, kiedy na przykład mamy kłopoty , to  osoba, którą uważaliśmy za przyjaciela odsuwa się od nas, nie pomagajac nam w trudnych momentach życia. Prawdziwa przyjaźń istnieje, a na dowód tego przytocze odpowiednie argumenty.

    Uważam , że doskonałym przykładem na to , iż przyjażń możliwa jest przyjażń na całe życie , jest małżeństwo z wieloletnim stażem. Bywa , że małżonkowie przysięgają sobie miłość i wierność juz w młodym wieku, choć póżniej okazuje się , że partnerzy dokonali niewłaściwego wyboru. Jednak są również i takie małżeństwa , które nie tylko się kochają , ale również przyjażnią do końca swoich dni.

    Sądzę , iż kolejnym przykładem mogą być moje dwie sąsiadki , które liczą sobie już  osiemdziesiąt kilka lat. Pomimo tego , że obie mają duże problemy z poruszaniem się i nie mają możliwości , aby spotykać się , to jednak ich przyjażń nadal trwa. Te dwie urocze , starsze panie dzwonią do siebie codziennie, martwią się  i interesują drugą osobą. Mają do siebie pełne zaufanie i szacunek, a ich przyjażń przetrwała długie lata.

    Jako kolejny argument może posłużyć wieloletnia przyjażń żołnierzy , których czas wojny, a także bolesne wspomnienia bardzo do siebie zbliżyły. Często weterani wojskowi bardzo poważnie traktują swoich przyjaciół i są z nimi do końca życia. Dla nich normalną rzeczą jest poswięcenie się drugiej osobie. A także zaufanie, bezinteresowna pomoc i szacunek.

     Moim zdaniem przyjaźń na całe życie istnieje,  co udowodniłam , przytaczając swoje argumenty. Jeżeli dwie osoby mają do siebie bezgraniczne zaufanie, potrafią być dla siebie tolerancyjne i w każdej chwili gotowe do poswieceń, to z pewnoscią może byc to przyjaźń na całe życie.   

 

 

 

 

 

            

4 3 4