Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T21:35:18+02:00
Romeo i Julia czyli głowni bohaterowie tragedii Williama Szekspira ukazują jak ważna, ale zarazem trudna jest miłość dwóch osób do siebie. Jak ciężko jest przetrwać kiedy na drodze do szczęścia staje tak dużo przeszkód. Ich rodziny nienawidzą się wzajemnie, a ich łączy uczucie, które nie daje im spokoju. Są gotowi zrobić wszystko, aby ich miłość mogła kwitnąc, by spotkać się choć na chwilkę. Kochają się ponad życie. Romeo jest w stanie popełnić samobójstwo, bo nie może patrzeć jak ojciec jej wybranki serca nalega po pewnym czasie na szybki ślub z Parysem. Julia rozpacza z tego powodu, nie może pogodzić się ze swoim losem. Ich miłość jest wielka. Kiedy do Romea przybywa Baltazar z tragiczną wieścią o śmierci Julii, kupuję truciznę i postanawia się zabić. Ona budząc się i widząc ukochanego, który leży nieruchomo przebija się sztyletem i pada na jego ciało. Te dwie postaci niewątpliwie ukazują , że miłość jest wznioślejsza niż śmierć.
2 5 2
2010-04-06T21:45:19+02:00
W życiu jest kilka dróg do wybrania.wybierasz ta jedna jedyna na cale zycie w neij przechodzisz wiele złych i dobrych sytuacji.W myslach opisuja swoje zycie jet ono na 15 min .znajduje sie w nim milosc , zdrada kłótnie i smierc. w powiesić romeo i julia opisuje sie o wielkiej milosci o millosci dwóch osob ktore sie kochaja .ale niestey w nawtet bardzo kochającym sie zwiazku nie jest tak ze do konca nigdy nikt sie nie skłóci ,poniewaz zycie nie jest idealne , kazdy popelnia bledy .Kzdy doswaidczony wie jakie uczucie daje milosc , wydaje nam sie ze molosc chroni nas od smierci ale bywa tak ze milsoc tez rani i wtedy nie ma ochoty sie zyc...
Pewne jest to, że każdy człowiek dozna kiedyś zarówno miłości, jak i śmierci. Sądzę, iż siły te, pomimo że są od siebie tak różne, to w rzeczywistości są ze sobą związane, a o tym która z nich jest silniejsza będziemy mogli odpowiedzieć dopiero wtedy, kiedy doznamy jednego jak i drugiego.
1 5 1