Liceum/Technikum
Polski

Napisz mowę pt dlaczego warto czytać

Odpowiedzi

Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+354 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta
Kasia
  • Kasia (moderator)
  • Ekspert zadane.pl
+354 użytkowników doceniło użytkownika jako eksperta

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Sprawdzam każdą odpowiedź. dzięki temu mam pewność, że na stronie zostają tylko te poprawne. Chcesz zobaczyć dobrą odpowiedź? 😉

Skąd wiemy, że odpowiedź jest poprawna?
1
Nie ma błędów
2
Została dodana i sprawdzona przez eksperta
Dlaczego sprawdzamy odpowiedzi?
3
Ponieważ jakość odpowiedzi jest dla nas najważniejsza
4
Ponieważ chcemy pomóc Ci w nauce

 Koleżanki, Koledzy !

 

 

     Na początku chciałbym Wam powiedzieć, że ostatnie badania wykazały, iż młodzież

niezwykle rzadko sięga po książki, a młodzi ludzie bez wątpienia idą na łatwiznę korzystając wyłącznie z Internetu ! Co ważniejsze uczniowie uważają, że książki to strata czasu. Z kolei młodzież, która korzysta z książek jest uważana wśród swoich rówieśników za osoby niemodne. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale jest to niewielki margines.


      Drodzy Zgromadzeni ! Warto czytać książki , gdyż na pewno,  zapewniają nam one prawdziwy rozwój , który jest nam potrzebny w tak młodym wieku. Książka może być naszym przewodnikiem po swiecie ? Oczywiscie, ze tak i nie jest tajemnicą, że świat w nim ukazany jest niezwykle bogaty.

      Kochani ! Książki kształtują człowieka, wskazują właściwe postępowanie, wzruszają nas i bawią. Przypominam Wam i zwracam uwagę jak ważne jest korzystanie z książek, ponieważ w nich zawarta jest cała mądrość. Co więcej dzięki nim poznajemy historię naszego kraju, a z pewnoscią każdy z nas czuje się prawdziwym Polakiem.

        Bez wątpienia każdy chciałby  się wśród swoich znajomych wykazać dobrą wiedzą. Ale gdzie jak nie w książkach ona jest . Chcemy mieć w przyszłosci dobrą pracę ? Zależy nam na poszerzaniu naszych horyzontów ? Z pewnoscią tak, poniewaz każdy z nas chciałby się pochwalić znajomością wielkich dzieł literackich. Z kolei Ci , którzy nie czytają książek będą bardzo ubodzy !Książki są jak zaczarowany świat bajek i w każdej chwili możemy przeżywać inną przygodę.

        Koleżanki , koledzy !Czytanie książek uczy nas i wychowuje. Często to właśnie one ostrzegają nas  przed popełnianiem błędów życiowych, więc skorzystajmy z ich mądrosci. Książki są jak najcenniejsze perły. Bez wątpienia , naprawdę, warto czytać książki.

2012-07-21T14:57:41+02:00
Mózg
Mózg
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci
Kasia

Pomogę Ci w nauce. Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?

Kasia

Pomogę Ci w nauce.
Chcesz wiedzieć, która odpowiedź jest poprawna?