Odpowiedzi

2010-04-07T00:49:53+02:00
Prestiż państwa w rankingu ogólnoświatowym wzrasta wraz z poziomem [jego] intelegencji. Tak więc nie będąc jeszcze osobą pełnoletnią, mam ograniczone mozliwości pomocy państwu, jednak mogę dbać o poziom swojego wykształcenia, a następnie brać udział w ogólnokrajowych i międzynarodowych konkursach czy zawodach, np. wiedzy czy sportowych, gdzie będę mógł należycie reprezentować swój kraj.
Prócz poziomu intelektualnego, ważny jest też jego wygląd, dlatego mogę propagować i chronić środowisko - np. w polskiej organizacji Greenpeace. Mogę sortować śmieci, nie pakować zakupów w foliowe reklamówki, używać energooszczędnych żarówek oraz czynnie uczestniczyć w akcjach sprzatania ziemi, wspierając tym samym nie tylko wizualną stronę kraju, ale także wpływając na sprawę globalnego ocieplenia, bardzo popularnej ostatnio, umacniając również zaangazowanie Polski w tej sprawie na tle innych państw.
Natomiast będąc starszym, pełnoletnim i pełnoprawnym obywatelem, będę czynnie uczestniczyć w wyborach powiatowych i krajowych, wpływając tym samym na poziom i przedstawicieli polityki państwowej.
9 3 9
2010-06-24T18:52:14+02:00
Dla swojego państwa mogę być prawdziwym obywatelem. Dbać o nie, troszczyć się o swój kraj. Dla swojej ojczyzny powinienem być jak prawdziwy przyjaciel, przyjaciel,który będzie ją wspierał, cały czas.
Dla państwa możemy się zjednoczyć i być całością, nie rozerwalną siłą, której nikt nie pokona.
Musimy być zgodni w sprawach ważnych dla kraju, starać by polityka i chaos nie zawładnęły nami,a tym bardziej krajem. Musimy pamiętać,żeby stawiać ojczyznę na pierwszym miejscu, bo ona jest najważniejsza!
16 3 16