Odpowiedzi

2010-04-07T09:18:54+02:00
Internet, po części stanowi pewne zagrożenia dla młodego pokolenia.
Internet jest doskonałym wynalazkiem przy pracy i nauce. Możemy w nim znaleźć wiele pożytecznych informacji, które można sprawdzać w krótkim czasie. Wyszukiwanie informacji w księgach i atlasach jest bardzo czasochłonne.
W internecie można poznać wielu nowych, ciekawych ludzi. Portale takie jak nasza-klasa, komunikatory jak gadu-gadu czy choćby jakikolwiek czat pomagają nawiązać nowe znajomości, poznać miłość swojego życia oraz sławne postaci polskie, np. aktorów.
Choć z drugiej strony młodzi ludzie narażeni są na pewne niebezpieczeństwa, takie jak sekty czy pedofilstwo, ale tak naprawdę życie niewirtualne nie jest wcale tak bezpieczne i tego typu zagrożenia czyhają na nas w każdym momencie życia.
Nie trzeba wychodzić z domu, co więcej - odchodzić od komputera, aby załatwić wiele spraw. Na przykładzie : allegro.pl przeprowadzimy na tej stronie większość aukcji związanych z kupowaniem i sprzedawaniem. Załatwimy również sprawy bankowe.
Podsumowując należy stwierdzić, że internet jest dobrodziejstwem dla XXI wieku, które niezauważalnie stało się częścią naszego życia.
32 3 32
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T09:22:17+02:00
Na teze zawarta w temacie odpowiadam twierdząco, gdyz uważam, że internet jest dobrodziejstwem, ale tylko wtedy, gdy umie się z niego korzystać z umiarem.
Internet może również stać się zagrożeniem dla człowieka albowiem zawiera on treści, które są drastyczne i nieprawdziwe. Niektórzy ludzie sugeruja się różnymi sytuacjami, które są ukazane właśnie w sieci, co prowadzi do złych skutków w rzeczywistości.
Moim pierwszym argumentem popierającym moja teze jest to, że internet jest bardzo pomocnym narzędziem w nauce. Pomaga znależć ciekawe i niespotykane gdzie indziej informacje pomocne w kształceniu.
Kolejnym argumentem popierającym moja tezę jest to, że dzięki internetowi mozna poznac wspanialych ludzi, którzy często mogą okazać się bratnia duszą. Ta funkcja serfowania po sieci jest przydatna osoba nieśmiałym, nie umiejącym zawierać znajomości w rzeczywistości.Nastepnym argumentem, który chce przedstwaic aby udowodnić dobrodziejstwo internetu jest to, że sieć pozwala na rozwijanie swoich umiejetności, dzięki różnym portalom tematycznym. Ludzie skromni, którzy nie wiedzą od czego zacząc swoja "karierę" moga np. obublikować swój wiersz lub piosenkę na takim portalu i maja szanse, że ktoś się tym zainteresuje i doceni te twórczość.
Argumentem który popiera fakt, że internet może stać się zagrożeniem dla człowieka jest to, że znajduje się w nim wiele treści zawierających przemoc. Jest to szczególnie niebezpieczne dla dzieci i młodziezy, którzy sami jeszcze nie potrafia odróżnić dobra od zła.
Kolejnym argumentem udawadniającym zagrożenie ze strony internetu jest to, że często zawierając znajomość w sieci nie wiemy z kim mamy do czynienia. Czasami można trafić na kogoś bardzo złego, na kogoś kto wykorzysta informacje podane przez nas przeciwko nam. Ludzie czasami podają zbyt wiele informacji obcym, dochodzi do takich sytuacji, że podają stan majątkowy i adres, a potem ich mieszkania lub domy zostaja okradzione.
Następnym argumentem, który nasuwa mi się na myśl jest to, że mozna bez karnie wypowiadac się o innych i umieszczać w nim różne filmiki np. nakręcone komórką, które mogą kogoś urazić. Wiele było sytuacji w szkołach gdzie uczniowie nakręcili kolegę lub koleżankę w nirprzyjemnej sytuacji telefonem komórkowym, a potem umieszczali "swoje dzieło" w internecie. Często ofiary tych filmików nie moga sobie poradzić z zaistniałą sytuacją i odbierają sobie życie, albo zmieniają szkoły i otoczenie.
Ostatnim argumentem popierajacym moją teże jest to, że ludzie przestają pisać do siebie listy, korzystaja tylko z poczty e-mail'owej, a przecież pisanie listów było kiedyś bardzo popularne.
Myślę, że udało mi się przekonać moimi argumentami do tegoi, że internet jest dobrodziejstwem ale i zarazem zagrożeniem dla człowieka.
41 4 41