Napisz przemówienie na jeden z poszczególnych tematów:
1. Na zakonczenie roku szkolnego, które mógłby wygłosić absolwent gimnazjum.
2. Z okazji 50-lecia ślubu rodziców.
3. Z okazji odejścia dyrektora na emeryturę.
4. Z okazji przeniesienia księdza na inna parafię.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T09:49:07+02:00
Szanowna Dyrekcjo! Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Koleżanki i Koledzy!

Po raz ostatni zebraliśmy się tutaj, aby uroczyście zakończyć te trzy lata spędzone razem w gimnazjum.

Jestem przekonana, że dla każdego jest to chwila smutna, ponieważ rozstajemy się po wspólnie spędzonych latach w murach tego gimnazjum.

Sądzę, że każdy z Nas pamięta dzień z przed tych trzech lat kiedy pierwszy raz przekroczyliśmy próg tej szkoły. Wtedy nikt z Nas nie wiedział jak spędzimy ten czas, nikt nie przypuszczał, że minie on tak szybko i bezpowrotnie...

Te trzy lata spędzone w gimnazjum minęły tak szybko... Każdy przeżył tu wiele wzlotów, wspaniałych i wesołych chwil, których nie zapomni do końca życia, ale i również upadków, o których rzadko kto lubi mówić. To tu poznaliśmy wielu z Naszych obecnych przyjaciół, zaczęliśmy uczyć się żyć i rozwiązywać Swoje problemy samodzielnie. Pogłębialiśmy zainteresowania poprzez prowadzenie gazetki szkolnej, uczestniczenie w różnego rodzaju kółkach przedmiotowych czy teatralnych.

Na zakończenie chciałabym w imieniu własnym i rówieśników gorąca i szczerze podziękować za cały ten trud i siły włożone w Naszą edukację, za dobrą radę, wsparcie w trudnych chwilach, całemu gronu pedagogicznemu, wychowawcom, dyrektorstwu i Wam koleżanki i koledzy za wspólnie spędzone, nie zawsze miłe chwile.

Dziękuje za uwagę i życzę dalszych sukcesów.
2010-04-07T09:50:29+02:00
Tem1

Witam wszystkich na uroczystości zakonczenia roku szkolnego.
Jestem uczniem tego gimnazjum, i smiało mogę powiedzieć, że będę tęsknić za chwilami, które tutaj spędziłem...
W te szkole nie tylko poszerzyłem swoja wiedze ogólną, zdobywając tym samym kolejny stopień wykształcenia, ale równiezmiałem szanse rozwijać swoją pasję i kształcić się w tym kierunku. Zawody, konkursy i szkolne imprezy sprawiały, że czułem się tu naprawde dobrze. Poznałem też kilka osób, z którymi kontakt, chce utrzymywać po skończeniu tej szkoły.
Gimnazjum- 3lata dobrej zabawy, ale równocześnie cięzkiej pracy...
Teraz, chce przyjąć nowe wyzwanie, jakim bedzie .............. (np.liceum)
i nie mam najmiejszych obaw o swoja przyszłość. Poprostu wiem, że sobie poradzę...
1 1 1