Odpowiedzi

2010-04-07T13:21:46+02:00
'Sukcesy i wszelkie udogodnienia czy raczej upadki, porażki i cierpienia- kształtują naszą osobowość i charakter'

Aspektem jaki trzeba rozpatrzeć jest fakt, że każdy człowiek pracuje na to by byc pochwalonym i odnosic sukcesy w każdej dziedzinie swojego życia.Niestety nie zawsze tak jest. Ale jakby wygladało życie, w którym wszystko byłoby proste? Tak naprawde nie nauczyłoby nas niczego. Gdyby każdy człowiek na ziemi dostawał wszystko to co chciał od ręki,wiele osób byłoby zarozumiałych samolubnych i aroganckich.Taki człowiek nie poradziłby sobie w zyciu z żadnym problemem, nie potrafiłby walczyć o swoje, ani o dobro innych.
Ciągłe sukcesy i uwielbienie nie są dobre do kształtowania charakteru i osobowości zwłaszcza ludzi młodych, którzy powinni uczyć się samodzielności i wytrwałości.
Skupmy sie na przykładzie dzieci ludzi bogatych, które od zawsze maja wszytko co chcą, nie muszą na to zapracować, wystarczy, zę tylko o coś poproszą.
KIm będzie taki człowiek gdy los postawi na jego drodze jakiś problem?
Nie poradzi sobie z żadnym problemem, pieniędzmi wszytkiego nie da się załatwic.Taki człowiek nie ma osobowości, a jego charakter jest wykreowany na rzeczy materialistyczne. Nie ma w nim chęci do walki, wręcz tacy ludzie nie umieją walczyć, brak w nich odpowiedzialności i chęci kształcenia się.
Czasam warto odnieść porażkę, poczuć cierpienie i ból, by móc wstać nie poddawać, walczyć o swoje i wyjść zwyciesko z tej walki.
Cierpienie pomaga w kształtowaniu charakteru i osobowości, pozwala tez uswiadomić sobie najważniejsze wartości w życiu.
Jak mówi przysłowie człowiek uczy sie na własnych błedach, i własnie każde cierpienia pozwala nam popeółnić taki błąd z którego będzie mozna wyciagnąć wnioski. Każdy upadek wzmacnia nasz charakter i osobowość, bo co nas nie zabije to nas wzmocni.
2 3 2