Odpowiedzi

2010-04-07T13:57:15+02:00
Myślę, że z jednej strony warto być uczciwym. Warto się starać, dążyć do tego, aby być takim człowiekiem. I choć żyje daje czasem w kość, to przyjemnie jest, gdy spotyka się kogoś, na kim można się wesprzeć.
Uważam, że każdy z nas powinien zadać sobie pytanie: ‘Czy jestem uczciwym człowiekiem?’. Nikt nie będzie mógł dać stuprocentowej odpowiedzi na TAK. Jest to niemożliwe, jednak warto się starać zmieniać pewne rzeczy w swoim życiu. Wystarczy zacząć od bardzo prostych i błahych spraw. Chociażby przestać kłamać, że nie ma się zadania domowego, że źle się czuje, bo nie chce się pisać kartkówki itp. Jeśli nie zrobiliśmy czegoś, nie nauczyliśmy się, to jest to tylko i wyłącznie nasza wina i powinniśmy być odpowiedzialni za swoje czyny. Człowiek uczciwy, to jednocześnie człowiek dobry i odpowiedzialny. Bardzo ważne są wszystkie te cechy.
Uczciwość. Przecież ‘Oliwa zawsze na wierzch wypływa’, a ‘Kłamstwo ma krótkie nogi’. Czy warto się poświęcać?
Dobro. Może wystarczy powiedzieć Asi, że jesteś już umówiona z Kasią? Może jutro pomożesz Asi, bo przecież na Twoja pomoc czeka Kasia? Od razu widać powiązanie z kłamstwem, a co za tym idzie-z uczciwością.
Odpowiedzialność. To chyba najważniejsze słowo z tych trzech. Jak już napisałam wyżej-trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny. Trzeba wiedzieć, że jeżeli coś obiecaliśmy, nie możemy drugiej osoby zawieść. Pokażemy wtedy swą nieodpowiedzialność.
Z drugiej strony jednak, uczciwi ludzie są wykorzystywani i często odrzucani przez środowisko, w którym się znajdują. Więc w takiej sytuacji nie warto się starać, bo wtedy jest jeszcze gorzej. Im bardziej czegoś się pragnie, tym bardziej wymyka się to spod kontroli. Często to się zwyczajnie nie opłaca. Jak się ma dobre serce, to trzeba umieć mądrze myśleć. Jednak chyba lepiej leżeć na łożu śmierci ze świadomością, że zrobiło się coś dobrego w życiu, nie skrzywdziło się nikogo, choć opłacałoby się nam to, a nie rozmyślać na tym, że w młodości okradało się np. babcię.
Z dwojga złego uczciwość popłaca, ale ludzie kłamliwi często zyskują więcej, niż Ci, którzy za wszelką cenę chcą być uczciwi…dlatego powinnismy sie zastanowic nad swoim zachowaniem..
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T14:14:07+02:00
Wszyscy ludzie mają różne charaktery i są inni od siebie. Nie ma takich samych osób. Każdy ma swoje wady i zalety . Ja najbardziej w ludziach cenie uczciwość . Ludzie którzy kłamią czy też są nieuczciwi nie zasługują na to by być dla nich dobrzy, choć dla każdego powinno się być dobrym. Uczciwość jest cechą, którą bardzo ceni się w ludziach. Naturalnie większość z nas stara się być uczciwym, lub wyglądać w oczach innych na uczciwych.
Wiadomo nie jest zbyt miło gdy jest się dobrym, uczciwym a ktoś to wykorzystuje. Lecz czy nie było by fajnie gdyby każdy z nas nie oszukiwał, nie kłamał ? Tak to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Gdyby każdy był uczciwy, cały świat by wyglądał inaczej . Tak wiele osób jest fałszywych . Dlaczego warto by uczciwym ? Hmm ... no właśnie, dlatego, że można wielu złu zapobiec. Byc w oczach ludzi kimś wartościowym, dobrym. poznawać więcej ludzi, którzy podziwiają takich ludzi. Moim zdaniem uczciwość jest cechą którą bardzo wiele osób chciałoby posiadać lecz ciężko jest się zmienić , bo byc uczciwym, nie zawsze jest nie byc wykorzystywanym. Człowiek uczciwy jest prawdomówny i nie plami się oszustwem. Tylko dlaczego tak wielu ludzi zaczyna postępować tak jak większość.Kłamią coraz częściej, a prawdę mówią coraz rzadziej. Mąż zobowiązany jest mówić żonie prawdę o swych dochodach i sytuacji finansowej. Z kolei żona powinna odznaczać się uczciwością w sposobie wydawania pieniędzy. Oboje muszą być ludźmi prawymi ograniczając swoje zainteresowania płcią odmienną do siebie nawzajem. Jednakże może nas spotkać sytuacja, kiedy postąpimy uczciwie, ale nie zdobędziemy żadnych korzyści materialnych.Wszystko, co chcecie, żeby ludzie wam czynili, wy też im podobnie czyńcie?. Jest to złota reguła, którą jeśli zastosujemy to damy ludziom to, co sami chcielibyśmy otrzymać. Na dłuższą metę uczciwość naprawdę się opłaca.
1 1 1