Odpowiedzi

2010-04-07T14:18:43+02:00
Czy ojczyzna jest ważna w życiu człowieka?
W mojej rozprawce spróbuję udowodnić słuszność powyższego twierdzenia , podając kilka stosownych argumentów.
Pierwszym argumentem jest postawa i zachowanie harcerzy ,,Szarych Szeregów '' z książki Aleksandra Kamińskiego pt,,Kamienie na szaniec''. Walczyli o coś , co kochali - o ojczyznę.
Gdyby nie mieli swej ojczyzny nie mieli by co kochać , o co walczyć, z kim przeżywać trudne chwile. Jak mówi mądre przysłowie ,,czym jest liść bez drzewa ''.
W kolejnym argumencie przytoczę jako przykład oddanie lotników z ,,Dywizjonu 303''. Oni także mieli swą kochaną ojczyznę, która potrzebowała pomocy. By choć trochę jej pomóc walczyli o Anglię , by później móc walczyć o Polskę. Gdyby nie mieli swej kochanej ojczyzny , cóż więc byłoby z ich życia, a tak mogli wykazać się odwagą,honorem i oddaniem w słusznej sprawie.
Ostatnim argumentem przemawiającym za słusznością twierdzenia podanego na wstępie jest pisarz, człowiek rozumu, nasz wieszcz narodowy. Kochając swą ojczyznę pomagał jej , nie siłą lecz umysłem . Pisał wspaniałe treści , w których Polska była nie zwyciężona. Jego najsłynniejszym dziełem , powstałym na emigracji jest epopeja narodowa ,, Pan Tadeusz ''.
Myślę ze podanymi argumentami udowodniłem słuszność twierdzenia postawionego na wstępie. Każdy ma swoją ojczyznę, małą bądź dużą. Ale za nią powinien być gotowy oddac życie. Każdy gorliwy patriota zrobiłby wszystko dla swej ojczyzny, tak jak postacie w przytoczonych argumentach.


jak dostaniesz ocene to pochwal sie chociaz co :)
7 3 7