Odpowiedzi

2010-04-07T15:17:11+02:00
Moim zdaniem najczęściej popełniane błędy wychowawcze wobec dojrzewających dzieci są częstym powodem. Wszystko dlatego że rodzice ulegają większości dziecią. Najwiekszym problem jest w tym że rodzice ulegają dziecią w nauce. Poza tym częstym powodem jest tez to że rodzice nie rozmawiaja z nami na różne tematy bo twierdzą że do różynych rzeczy jeszcze nie dorośliśmy.
Następnym powodem jest to że wiele rodzców spełnia zachcianki swoich dzieci ulega im zachcianką negatywne zachowania dziecka, wykazuja im dużą pobłażliwość rozpieszczają dziecko.
Rodzice także, wykazują agresję: atak słowny lub fizyczny, zagrażający lub poniżający w stosunku do dziecka. bład jest również w tym że rodzice opdcinają się od problem dziecka.
Z trudym potomstwem najczęściej radze sobie w taki sposob że im tłumacze co dla nich jest drobe a co złe. Podaje im różne przykłady na których jest pokazane zło. Puszczam różne filmy żeby im to pokazać bo tak jest lepiej zrozumieć.
  • Użytkownik Zadane
2010-04-07T15:34:07+02:00
Najczęściej popełniane błędy wychowawcze wobec dojrzewających dzieci są takie, że rodzice czasami za bardzo rozpieszczają dzieci , gdy będą starsze będą coś chciały i rodzice będą musieli to kupić. Rodzice powinni być wymagający. Rodzice pozwalają robić dzieciom co im się podoba np. nie uczyć się , kłamać. Rodzice, gdy dzieci dojrzewają powinni poświęcać nam więcej uwagi. Powinni nam pomagać i rozmawiać. Dzieci powinny być wychowywane rozsądnie przez rodziców i nie w gronie mówiących do siebie osób brzydkich słów. Rodzice , gdy dziecko będzie kłamać itd. powinni z nim porozmawiać , ponieważ może mało poświęcają uwagi dzieciom. Trudnemu potomstwu powinno się tłumaczyć co jest dla nich dobre, a co złe. Jak powinni się zachowywać wobec starszych osób.

Przepraszam, że tak mało. Może kilka elementów dodasz do Swojego referatu.
Mam nadzieje, że pomogłam.