Odpowiedzi

2010-04-07T15:07:28+02:00
Zalety:
-Położenie w centrum Europy przynosi wymierne korzyści ekonomiczne, ponieważ logicznie rzecz biorąc Polska jest krajem tranzytowym, więc pobierane są rozmaite opłaty drogowe itp Sprzyja to rozwojowi infrastruktury i wzdłuż nowopowstających autostrad.
-Przez Polskę przebiegają ropociagi i gazociągi, za które także pobierane są opłaty.
-Ponieważ jesteśmy w centrum Europy od wieków ścierają się dwie kultury wschodnio i zachodnioeuropejska, dzięki temu nasza kultura jest bogata.
-Położenie Polski w centrum Europy daje możliwości podróżowania do krajów sąsiadujących i połozonych stosunkowo blisko naszego kraju: Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Ukrainy czy Białorusi a nawet do Szwecji

Wady:
-Napływ nielegalnych imigrantów, którzy Polskę traktują tylko jako przystanek przed nielegalnym przekrtoczeniem zachodniej granicy na Odrze i Nysie.
-Polska jest krajem tranzytowym, przez który przejeżdża cała masa tirów zanieczyszczajacych środowisko i niszczących nasze i tak leciwe drogi. Duze zageszczenie ruchu
-Napływ nielegalnych imigrantow zza wschodniej granicy do naszego kraju uwazanego za podobny ale juz brany jako kraj o standardach zachodnich.
4 3 4