Odpowiedzi

2010-04-07T15:11:00+02:00
Dnia 8.04.2010 br. odbył się sprawdzian kompetencji klas szóstych. Na ten sprawdzian o godz. 8.00 zebrały sie wszystkie klasy szóste do wyznaczonych sal. Wszyscy przyszli w odświętnym ubraniu, ponieważ był to jak do tej pory najwazniejszy test w ich zyciu. Uczniowie bardzo sie stresowali. Na poczatku przedstawiciele danej klasy poszli wraz z nauczycielem pilnujacym do sekretariatu po odebranie testów, które były jeszcze zaklejone w specjalnych kopertach. Nastepnie udali sie do klasy i zaczeli pisać ten test. Po zakończeniu wszyscy odetchneli z ulgą bo było juz po wszystkim. Teraz uczniowie z niecierpliwościa oczekuja wyników.
2010-04-07T15:15:04+02:00
Dnia 22.11. 2009r wszystkie klasy 4-6 pisały badanie kompetencji. Mieliśmy strój odświętny. Wszyscy musieliśmy przyjść do szkoły na godzinę 8.15 by niektóre"gapy" się nie spóżniły na 8.00. Każda klasa pisała w oddzielnej sali i z nauczycielami, którzy danej klasy nie uczą. Każdy miał siedzieć sam w ławce. W tym dniu nie wolno było przynosic telefonów komórkowych.
Test składał się z 32 pytań zamkniętych, 3 zadań z matematyki i z zadania pisemnego z języka polskiego. Był to list, w którym trzeba było napisać do przyjaciele wspomnienia z wakacji.
Uczniowie bardzo przykładali się do pracy. Nauczyciele obiecali, ze wpiszą uczniom oceny celujące, jezeli z danego przedmiotu otrzymają wysoki wynik.
Cały test trwał 60 minut, czyli 2 godziny lekcyjne. Test pisaliśmy czarnym długopisem.
po przeprowadzonym wywiadzie z uczniami klas 4 stwierdziłam, że dla nich najtrudnieszymi zadaniami były zadania otwarte, natomiast klasy 5 stwierdziły, że zadania z matematyki były podchwytliwe, a uczniowie klas szóstych stwierdzili, że zadania z matematyki i niektóre zadania zamkniete były podchwytliwe.
Nie możemy doczekać sie na wyniki testu. Jesteśmy dobrej myśli, że dobrze wypadliśmy!
2 1 2