Odpowiedzi

2010-04-07T15:38:55+02:00
Ewangelia z Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego mówi o tym jak Maria Magdalena i Maryja Matka Jezusa idą do grobu. Po przybyciu znajdują kamień odsunięty i Jezusa zmartwychwstałego który mówi im że zmartwychwstał. Gdy kobiety to słyszą biegną do apostołów. Piotr i drugi umiłowany uczeń Jezusa(Jan) poszli zobaczyć grób.Pierwszy przybiega Jan lecz boi się wejść. Gdy przybiega Piotr wchodzą obaj.

Refleksją ewangeli jest to że słowa Chrystusa się sprawdziły. Powinniśmy wierzyc od razu, a nie dopiero po ujrzeniu.
12 1 12
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T15:59:19+02:00
Ewangelia z Wielkiej Niedzieli rozpoczyna się od opisu tego, że Maria Magdalena zaraz po szabacie, wczesnym rankiem udały się do grobu Jezusa aby namaścić go wonnościami. Gdy podeszła do grobu zobaczyła,że kamień go zasłaniający jest odsunięty. Przeraziła się i udała się po Szymona Piotra i innego ucznia którego Jezus miłował. Ten drugi uczeń wyprzedził Piotra i jako pierwszy dotarł do grobu. Zobaczył łeżace płótna ale nie wszedł do środka. Potem dotarł Piotr, wszedł do wnętrza i zobaczył leżące płotna, a chustę z głowy Jezusa obok.Wtedy do grobu wszedł 2 uczeń i uwierzył w przepowadanie przez Jezusa wydarzenia.
Zastanawiając się głebiej na ta Ewanglia dostrzegam wyższość Jezusa nad śmiercią, zauważam, że to On ma władzę nad wszytskim.
14 1 14