Odpowiedzi

2012-11-09T21:24:31+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

 

 Słowa " Kiedy się wojna poczyna to się piekło otwiera" mówi nam o tym, że wojna jest okrutna i zła. Wielu ludzi traci swoich najbliższych, niszczony jest dobytek i nikt nie moze się czuć bezpiecznie;

Przykładem tego, iż wojna jest piekłem, jest książka A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec " w którym autor przedstawia nam w dużej części autentyczne wydarzenia z czasów II wojny światowej. Jest to opowieść o harcerzach, którzy w obliczu drugiej wojny światowej musieli podjąć trud walki z wrogiem narodu. Młodzi chłopcy wykazali się wielką odwagą i determinacją. Dla nich najważniejsza była tożsamość narodowa, kultura, a także tradycja. Harcerze pomimo odniesionych ran, nie poddawali się, ale nadal walczyli, wierząc, że uda im się ocalić choć kawałek polskiej ziemi. Chłopcy byli wobec siebie zaprzyjaźnieni i to w dużej mierze ułatwiało im współpracę. To książka, ukazująca bohaterstwo harcerzy, którzy gotowi byli umrzeć za swój kraj.

1 5 1