Odpowiedzi

2010-04-07T16:57:43+02:00
(akapit)Szczęście? Co to jest szczęście? To coś, co sprawia, że jesteśmy mocniejsi, radośniejsi, lecz nietrudno nam je odebrać. Czy jednak tak jest naprawdę? Uważam, że gdzieś tam , w środku w nas, jest gdzieś głęboko zakorzenione. Dostajemy je, gdy przychodzimy na świat i musimy je trzymać z całych sił, nie dać go sobie wyrwać nikomu. Ma ono ogromną wartość, prawie tak, jak życie. Jest tak cenne, że można powiedzieć, że bezcenne. Za nic nie można go kupić. Bo czymże jest człowiek bez szczęścia? To tak jak pusta książka, bez tekstu, tylko białe stronnice.
(akapit)Co może być szczęściem? Banalne sprawy! Próbowałeś kiedyś wytrzymać jak najdłużej bez powietrza? Jaką ulgą mógł być ten pierwszy oddech po takiej próbie. Czy nie cieszyłeś się, że dano ci możliwość oddychania, jedzenia, posiadania czegoś? Szczęściem jest dziecko dla rodziców, rodzice dla dziecka, ziemia dla łopaty (jeśli chcesz, zmień) i woda dla studni.
Ciesz się wszystkim, co masz dane, bo nawet nie wiesz, jakim to jest dla ciebie szczęściem. Zawsze o tym pamiętaj.Chyba mi nie wyszło. Liczby słów nie liczyłam. Ew. rozbuduj.
2 5 2