Odpowiedzi

2010-04-07T17:20:28+02:00
Dla Andrzeja Radka nauka była priorytetem. Uczył sie dużo nauka była dla niego ważna. Miał dość dobre wyniki w naucce.
2010-04-07T17:22:25+02:00
Andrzej Radek pochodził z biednej, chłopskiej rodziny, dlatego nie miał możliwości nauki, tak jak bardziej zamozne dzieci.
Początkowo prześladował pewnego nauczyciela <'Kawkę'>
Kiedy ten wziąl go za karę do domu, zamknął go w pomieszczeniu z książkami, wtedy Radek zafascynował się nauką.
Była dla niego ucieczką, ale pewnego rodzaju utrzymaniem, ponieważ miał dobre wyniki w nauce i udzielał korepetycji. Nie dostawal za to pieniędzy, lecz m.in. zakwaterowanie.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T17:34:45+02:00
Andrzej nie daje sie zrusyfikowac. nie angazuje sie w atrakcje organizowaneprzez nauczycieli. jest bardzo dojzaly. Od dziecinstwa musial walczyc z przeciwienstwami losu. nosil poplamiona czapke, pofarbowany fartuch i buty na koturnach. pomimo wszystkich problemow Andrzej chce sie nadal uczyc poniewaz dazy do osiagniecia celu. zostaje uczniem gimnazjum. Ma swiadomosc narodowa , wie kim jest i skad pochodzi. po zawiazaniu tajemniczego związku aktywnie uczestniczy w spotkaniach na górce u Gontali gdzie przynosi zakazane ksiazki.W szkole uczyl sie dobrze. najpierw pracowal z dziecmi ploniewicza u ktorego mieszkal na stancji. korepetycje trwaly czesto do nocy po ktorych jeszcze sam musial sie uczuc. przez bojke z jednymz uczniow zawwisla nad nim grozba wywalenia ze szkoly, lecz nie doszlo do tego dzieki jego przyszlemu przyjacielowi MArcinowi Borowiczowi. ;]