Odpowiedzi

2010-04-07T17:55:29+02:00
Według mnie najkorzystniejszą, dla współczesnego świata, formom spędzania wolnego czasu jest między innymi ruch na powietrzu. Takie zabawy, jak "berek", "gra w klasy" są bardzo przydatne, gdyż powodują one uodpornienie naszego organizmu na wszelkie choroby, poprawiają naszą kondycję oraz komunikację między innymi uczestnikami zabaw.
Obecnie najbardziej cenionymi formami odpoczynku jest komputer i telewizja. Ludzie nie zwracają uwagi, na szkodliwość danych sprzętów. Człowiek, który cały wolny czas spędza przed komputerem lub telewizorem ma poważne braki w nauce oraz życiu towarzyskim. Oczywiście nie uważam, że granie na komputerze jest zabronione, ale należy się ograniczać. Niekiedy brak siły woli może doprowadzić do uzależnienia, a niekiedy do depresji spowodowanej brakiem kontaktów.
Korzystną formą spędzania czasu jest czytanie książek i lektur. Są one podstawą naszej wyobraźni, dzięki nim nasze myśli stają się nieograniczone, a przemyślenia i refleksje po przeczytaniu książki mogą okazać się bardzo pożyteczne.
We współczesnym świecie ludzie są zabiegani i nie mają wiele wolnego czasu. A gdy go zyskają, oglądają filmy, grają na komputerze, tym samym marnując chwile odetchnienia od pracy. Osobiście uważam, że aktywne spędzanie wolnego czasu jest wiele bardziej fascynujące i interesujące. Możemy się wiele nauczyć, dowiedzieć i zrozumieć.