Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • eejj
  • Rozwiązujący
2009-11-02T19:13:39+01:00
Z tego co pamiętam ptaki mają kości pneumatyczne. czyli puste w środku . kości te są lekkie, żeby ptak mógł się podźwignąć .
  • Użytkownik Zadane
2009-11-03T00:27:36+01:00
-Wszystkie gatunki, rodzaje, rodziny i rzędy tworzą następnie gromadę.Łabędzie, gęsi i kaczki tworzą łącznie rodzinę ptaków kaczkowatych , należącą do rzędu ptaków blaszkodziobych.Wraz ze wszystkimi pozostałymi rzędami ptaków należą one do jednej wspólnej gromady o nazwie Ptaki .
-Podobne do siebie ptaki, jak na przykład jaskółki i jerzyk, łyska i kaczki, albo bociany i żuraw Mimo zewnętrznego podobieństwa, ptaki te należą bowiem do różnych grup systematycznych (różnych rzędów).
Organizmy :
-odżywiaja sie;gdyby tego nie robiły były by niezdolne do ich samodzielnego zsyntetyzowania ze związków nieorganicznych na drodze fotosyntezy lub chemosyntezy.Organizmy potrzebują zarówno organicznych związków węgla, jak i azotu. Natomiast drożdże i niektóre pleśnie asymilują nieorganiczny azot.
-oddychaja; dzieki dyfuzji, następuje rozpuszczonego w wodzie tlenu do wnętrza komórek, natomiast dwutlenek węgla usuwany jest na zewnątrz także dzięki dyfuzji.
-rozmnażają się ponieważ rozmnażanie prowadzi do zwiększenia liczby rozmnażających się osobników i jest jedną z ważniejszych cech organizmów żywych, rozmnażanie jest warunkiem zachowania ciągłości całego gatunku.