Odpowiedzi

2010-04-07T18:38:33+02:00
Moim zdaniem młodym ludziom potrzebne są autorytety, bo gdyby nie oni, może dzisiejsza młodzież nie byłaby taka obojętna wobec innych osób, znajomych czy rodziny.Argumenty,które podam potwierdzą moją tezę.

Po pierwsze kim byłaby dzisiejsza młodzież, gdyby nie miała swojego autorytetu? Dla mnie nie byłby to młodzież tylko zgraja jakiś niedobrych, niegrzecznych, niekochanych dzieci. Niektórzy z nich są jak swoje autorytety lub starają się być tak jak oni.

Następnym argumentem niech będzie to, jakie autorytety wybierają sobie młodzi. Najczęściej są to osoby sławne m.in: piosenkarze, aktorzy, kabareciarze, ale nie tylko. Od ostatnich paru lat okazało się, że największym autorytetem dzisiejszej młodzieży jest papież Polak Jan Paweł II.
Jego dobre podejście do młodzieży spowodowało większe nawrócenie wśród nich i większą chęć pomagania i przynależenia do różnych grup w kościele. Po śmierci papieża Polaka młodzież jeszcze bardziej zaczęła angażować się w kościele.

Kolejnym argumentem niech będzie fakt, iż niektóra młodzież wybiera sobie za autorytety swoich własnych rodziców, inni jednak pewnie by się dziwili, jak autorytetem może być rodzic, ale jednak inni będą twierdzić, że to dobry pomysł mieć za autorytet rodzica.

Nie wiem, co mógłbym jeszcze napisać, dlatego kończę, ale biorąc pod uwagę powyższe fakty, stwierdzam, iż młodym ludziom naprawdę potrzebne są autorytety.Mam nadzieję,że argumenty,które podałem potwierdziły moja tezę.
3 4 3