Pusty grób, świadectwo niewiast, apostołów, uczniów, ukazywanie się Chrystusa w różnych miejscach i w różnym czasie to istotne znaki wskazujące na zmartwychwstanie jako wydarzenie historyczne.

który z tych znaków pozwala ci głąbiej zrozumieć tajemnice zmartwychwstania Chrystusa uzasadnij swoją wypowiedź.

2

Odpowiedzi

2010-04-07T17:49:32+02:00
Po śmierci Pana Jezusa został on włożony do kamiennego grobu. Jednak na drugi dzień grób już był pusty. To świadectwo przekonuję mnie najbardziej że Jezus Chrystus naprawdę jest i żyje. Choć było wiele pogłosek że ktoś wykradł ciało Pana Jezusa z grobu to tak na prawde jest to świadectwo o istnieniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T18:28:53+02:00
Ukazywanie się Chrystusa w różnych miejscach. To świadectwo daje mi najbardziej do zrozumienia, że Chrystus zmartwychwstał.
Także apostołom dawał to do zrozumienia podczas gdy po śmierci spożywał z nimi posiłek.Nawiedzał ich po to aby wierzyli w życie po śmierci. Także Tomaszowi (niedowiarkowi) pozwolił włożyć palce pomiędzy jego rany aby uwierzył. Po tych wydarzeniach ciesze się i wiem że Chrystus cały czas jest przy mnie i pozwala mi pokonywać trudności dzisiejszego świata.


PS: Może moja praca się troszkę przyda. Liczę, że trochę pomoglem
1 5 1