Odpowiedzi

2010-04-07T18:05:57+02:00
Możesz to dać na koniec. Bo na całość nie mam pomysłu :(

Zbrodnia Katyńska to najohydniejsza zbrodnia, która została dokonana na ludziach. Józef Stalin wydał rozkaz na zabicie ok.25 tysięcy Polskich oficerów i uczonych. Zostali oni zabijani 3 sposobami :
-strzałem w tył głowy,
-strzałem w szyję,
-strzałem w przód głowy.
W Lesie Katyńskim do dziś odprawiane są tam uroczystości. Jedna z nich odbyła się dziś. Do Lasu K. przyjechał Premier Putin. Był od gospodarzem tej uroczystości.
Myślę, że ta zbrodnia nie była potrzebna... Dzięki niej rodziny ludzi zamordowanych w Katyniu nie mogą odzyskać zwłok ofiar... Są pogrążone w smutku i rozpaczy.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T18:07:23+02:00
Wczoraj musiałam zrobić prasówke na ten temat i zajeło mi to 9 str. kartek A3 razem z fotog. :)

Zbrodnia ta była okrucienstwem jakie stosowali sowieci. Złamali obietnice wypuszczenia Polskich jeńców z obozób. Dodatkowo na zadawane im pytania gdzie podziali sie placy zbywali nas odp., ze napewno zostali oni pojmani przez niemców lub wyjechali za granice!
Nie wyobrażam sobie osób, które mogły zbodyć się na odwagę i bezlitośnie strzelać ludziom w głowy i zakopywać ich w masowych grobach. To co robili było nie moralne.
Zabili kilkadziesiąt tysiecy niewinnych ludzi, którzy nic im nie rozbili.
Nie moge wyobrazic sobie cierpienia tamtych ludzi, ich uczuć ich tesknoty i strachu oraz ich bezsilności z która musieli sobie poradzić. Katyń to nie tylko straszliwa zbrodnia wykonana w majestacie sowieckiego prawa, to również kłamstwo; kłamstwo powtarzane tysiące razy.Dziś Polacy oczekują od Rosji uznania zbrodni katyńskiej za zbrodnię przeciwko ludzkości, za zbrodnię ludobójstwa, bo taką właśnie była. Osądzenie tej zbrodni, a nie umorzenie przez Rosję śledztwa katyńskiego w 2004 roku z powodu przedawnienia - tak jakby była to zbrodnia kryminalna - powinno leżeć także w interesie Rosjan, którzy przecież stanowili największą liczbę ofiar zbrodni stalinowskich w latach 1917-1956.Oczekujemy też, że poznamy inne, nieznane jeszcze miejsca kaźni Polaków, poza Katyniem, poza Miednoje, Piatichatkami, Kuropatami czy Bykownią. Zgodnie z naszą wiarą, naszym pomordowanym braciom należą się mogiły.Składamy dziś hołd pamięci zdradziecko zamordowanym polskim jeńcom wojennym, przede wszystkim oficerom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom Policji Państwowej, administracji więziennictwa i sądownictwa, przetrzymywanym w obozach w Starobielsku, Kozielsku i Ostaszkowie.Udało nam się razem wygrać wielką bitwę o pamięć i prawdę o Katyniu. Konieczny jest mądry przekaz o tych wydarzeniach dla przyszłych pokoleń.