Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T20:55:23+02:00
Kultura rycerska rozwinęła się ok. VIII wieku naszej ery. By zostać rycerzem, mężczyźni musieli nauczyć się sztuki władania mieczem oraz przejść próbę charakteru. Przez ok. VIII wieków, tworzyli oni swoisty styl
życia, etykę i ceremoniał. Myślę, że dziś kultura rycerska zaginęła i nie można już spotkać rycerzy.

W czasach Króla Artura, Rolanda i innych słynnych rycerzy, konflikty rozwiązywało się drogą bynajmniej nie pokojową. Trzeba było wyzwać swojego wroga na pojedynek, ustalić miejsce i czas walki. Wszystko było zaplanowane i każdy mógł się przygotować. W dzisiejszym świecie, ważne jest by zaskoczyć swojego wroga. W filmie "Szyfry wojny" obie strony konfliktu tworzyły specjalne szyfry, by wróg nie wiedział o planowanych atakach.Nikt nie ustalał miejsca ani czasu pojedynku. Wyznawało się zasadę "kto pierwszy ten lepszy". Obie strony konfliktu przygotowywały się do natarcia w ukryciu i atakowały z zaskoczenia. Powyższy argument potwierdza słuszność mojej tezy, ponieważ zasady, którymi kierowali się rycerze, poszły zostały zapomniane.

Rycerze byli osobami bardzo honorowymi. Szanowali innych ludzi, byli gentelmenami, porafili dzielić się tym co mają. W dzisiejszych czasach już prawie nikt tego nie robi. Każdy pracuje dla siebie i zapomina, że biedniejszym też trzeba pomagać. Mężczyźni nie zawsze przepuszczają kobietę w drzwiach, młodsi nie ustępują miejsca w autobusie osobom starszym i chorym. Ludzie żyją we własnym świecie zapominając o innych. Powyższy argument pokazuje, że kultua rycerska zaginęła w dzisiejszym świecie.

Gdy rycerz zakochał się w kobiecie, musiał przejść długą drogę nim została jego żoną. W książce Doroty Masłowskiej pt. "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" ukazane jest, jak bardzo świat się zmienił od czasów, w których panowała kultura rycerska. Jeden z bohaterów idzie do łóżka z dziewczyną, której praktycznie nie zna. Poznali się przypadkiem i rozmawiali ze sobą kilka minut. Zaniknął zwyczaj strania się i walczenia o kobietę. Teraz wystarczy spotkać kogoś i przeprowadzić krótką rozmowę. Mężczyźni nie muszą już zalecać się do wybranki. Powyższy przykład ukazuje, że kultura rycerska istnieje tylko w książkach historycznych.

Biorąc pod uwagę moje argumenty stwierdzam, że kultura rycerska zaginęła. Nikt nie stosuje się już do zasad, którymi kierowali się rycerze. Nie istotne są już wiara, męstwo, honor, szacunek i poświęcenie.
Dziś liczą się pieniądze
, które nie były najważniejsze w tamtej kulturze.Możemy tylko żałować, że nie ma już rycerzy i postarać się żyć chociaż trochę tak jak oni
1 5 1