Odpowiedzi

2010-04-07T18:48:16+02:00
Wszyscy otaczający mnie dorośli uważają, że nie warto pomagać ludziom. Jednak ja sądzę inaczej, więc postanowiłam głębiej zastanowić się nad tym zagadnieniem.
Po pierwsze mieszka wielu ludzi na ziemi: bogaci lub biedni, chorzy lub zdrowi. Dla minie nie ważne jest czy są chorzy, trędowaci, piani czy biedni. Nie ważne czy mają rodzinę czy mieszkają na peronie lub gdzieś indziej. Po prostu im pomagam! Bo to też ludzie. Odrzucają mnie osoby, które brzydzą się trędowatej osoby, bo przecież ona się taka urodziła, ona tego nie chciała. Osobę chorą to boli, że każdy omija ją szerokim łukiem.
Po drugie pomagając innym możemy uratować komuś życie. Taki przykład zauważyłam w filmie pt. " Pianista", który został wyreżyserowany przez Romana Polańskiego.Akcja toczy się podczas II wojny światowej, gdzie Niemcy zabijali wszystkich Żydów. Szpilman - główny bohater, wybitny pianista- ucieka przed Niemcami i chowa się w ruinach budynków. Wtedy znajduje go gestapo, ale nie zabija go , on ratuje mu życie - karmi go , przynosi mu jedzenie. Tak oto niby wróg, a jednak pomógł. Trzeba pamiętać, że zawsze liczą się chęci i starania. Jeżeli my pomożemy komuś teraz on odwdzięczy się później.
Następnym argumentem jest to, że nie każdy człowiek potrafi uporać się ze swoimi problemami. Nie których to przerasta. Dlatego my jako ten sam gatunek powinniśmy pomóc, powinniśmy zachować się jak chrześcijanie. Tak jak uczy nas biblia.
Z moich argumentów wynika, że każdy człowiek powinien otrzymać należną mu pomoc. Bo nie ważne jacy jesteśmy, ważne, że jesteśmy ludźmi.


Mam nadzieję, że pomogłam :)
3 3 3