Odpowiedzi

2009-11-02T19:36:12+01:00
Miłość do ojczyzny polega na szacunku do niej. Powinniśmy cenić zalety, ale także dostrzegać wady. Należy robić wszystko by nasza ojczyzna była lepsza i by nie było kryzysu. Powinniśmy dbać o język, pielęgnować i rozwijać kulture oraz dbać o dobre imię naszej ojczyzny.
21 3 21
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T19:37:43+01:00
Miłość do Ojczyny polega na przywiązaniu się do kraju w którym się żyje. Traktuje się Ojczyznę jak rodzinę- gdy jest się po za niej granicami, tęsknota ściska serce. Miłość jest nieśmiertelna, dla swojego kraju można zginąć, przykładem są żołnierze, którzy giną w walce o wojny kraj.
Miłość do Ojczyzny najbardziej widać po ludziach żyjących w czasach historycznych (wojny, zaborów, emigracji). Wiele sławnych poetów opisywało tę miłość jako najpiękniejszą i najszczerszą.
Patriotyzm przejawia się ogromną tęsknotą do kraju (jeżeli jest się na emigracji), przypominaniem sobie różnych zakamarków z dzieciństwa (uważa się je za najlepsze i najpiękniejsze), chęć zginięcia dla dobra kraju.
Hasła takie jak "patriotyzm", "miłość do ojczyzny" itp, to treść naszego życia. Sam fakt uzyskania niepodlagłości po 120 latach, jest wydarzeniem które porusza nasze serce.
Miłość do Ojczyzny to również uczenie się, zapamiętywanie, a w końcu przekazywanie młodszym pokolenią dziejów Polski.
Patriota daży szacunkiem kraj i miłuje Go. Wypełnia obowiązki zapisane w konstytucji, pięlęnuje język oraz tradycje.
32 3 32
2009-11-02T19:48:24+01:00
Miłość do ojczyzny to silne uczucie związane z krajem , w którym się urodziliśmy lub jesteśmy związani. Wiele ludzi w powodu ważnych spraw musi opuścić ojczyznę i udać się poza jego granicę.Często zostają tam na kilka lat lub nawet na stałe.Tęsknią , ale wiedzą ,że muszą zostać.
Są też ludzie , którzy kochają swoją ojczyznę mieszkając w niej. Po prostu są dumni , że stąd pochodzą. Cieszą się z osiągnięcia reprezentanta kraju, podczas wyjazdów nie wstydzą się swojego pochodzenia. Taką osobę nazywamy patryjotą .
Niektórzy , np. w wojsku są gotowi oddać życie za kraj, z którego pochodzą.
Każdy z nas powinien kochać swoją ojczyznę , bardziej lub mniej , ale nigdy nie wypierać się jej i zawsze godnie ją reprezentować.
14 3 14