Odpowiedzi

2010-04-07T19:58:13+02:00
-Platforma Obywatelska,
-Prawo i Sprawiedliwość,
-Sojusz Lewicy Demokratycznej,
-Polskie Stronnictwo Ludowe,

Platforma Obywatelska jest to polska partia polityczna założona 24 stycznia 2001 roku, a zarejestrowana 5 marca 2002 jako Platforma Obywatelska Rzeczpospolitej Polski. Platforma Obywatelska opowiada się za zwiększeniem roli Parlamentu Europejskiego w strukturach UE.
4 4 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T20:29:30+02:00
PiS ( prawo i sprawiedliwość)
PO - Platforma obywatelska
SLD - Sojusz Lewicy Demokratycznej
SO - Samoobrona
PSL - Polskie Stronnictwo Ludowe
LPR - Liga Polskich Rodzin


PiS - polska partia polityczna zarejestrowana sądownie 13 czerwca 2001. Opowiada się za zwiększeniem praw dla ofiar przestępstw i zaostrzeniem kar dla przestępców w szczególności za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.Partia popiera integrację z Unią Europejską, a także jest za polityką proamerykańską. PiS poparł także udział polskich żołnierzy w operacji w Iraku i sprzeciwiał się ich natychmiastowemu wycofaniu.Partia sprzeciwia się: legalizacji eutanazji, aborcji, rejestracji związków homoseksualnych oraz legalizacji tzw. "narkotyków miękkich" PiS postuluje natomiast: przywrócenie kary śmierci[2], utrzymanie bezpłatnej edukacji w szkołach podstawowych, średnich i wyższych uczelniach państwowych, bezpłatnej służby zdrowia, lustracji majątkowej polityków oraz upublicznienie nazwisk wszystkich agentów peerelowskich .
służb specjalnych i dekomunizację, a także zmniejszenie liczby mandatów w obu izbach Zgromadzenia Narodowego i wprowadzenie systemu semiprezydenckiego. Na czele partii stoi Prezes partii: Jarosław Kaczyński (były prezes Rady Ministrów)

jest dobrze.. Nie usuwaj :)
5 5 5