Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T19:23:52+02:00
Wielu z nas popełnia mnóstwo bledów w swym życiuTrudno również ocenić jak poważny był to błąd i czy dało się go uniknąć. Najważniejsze jest jednak to aby wyciągnąć z niego wnioski na przyszłość. Pamiętajmy jednak że możemy uniknąć własnych problemów jeśli, zapoznamy się z błędami innych i w tym przypadku niezastąpione bywają lektury.
Pierwszym przykładem błędu którego możemy uniknąć w życiu codziennym dzięki przeczytaniu lektury jest błąd jaki popełniła Róża w powiastce filozoficznej pt. ,,Mały Książę’’. Od samego początku wykorzystywała ona swojego opiekuna nie oferując mu nic w zamian i traktując go jak swojego służącego. Jednak co gorsza nie miała mu odwagi wyznać swych uczuć. Swój błąd zrozumiała za późno, miała jednak szczęśćcie ponieważ mały książę darzył ją takim samym uczuciem jak ona jego i powrócił do niej mimo że go tak potraktowała. Kolejnym przykładem lektury wnoszącej w nasze życie pewną mądrość jest lektura pt ,, Opium w rosole”. W tej lekturze pojawia się wątek małej dziewczynki Aureli Jedwabińskiej, wiecznie wpraszającej się do obcych ludzi na ‘’obiadek’’ i przedstawiającej się jako Genowefa Pompke. Aurelia jest przy obcych ludziach uśmiechniętą i pełną życia małą dziewczynką. Jednak przy swych rodzicach, troszczących się jedynie o jej byt materialny i nie okazujących jej żadnych emocji zachowuje się flegmatycznie i jest zamknięta w sobie. Dopiero gdy dziewczynka uciekła z domu jej matkę czekał zimny prysznic i dopiero wtedy uświadomia sobie ile popełniła błędów w wychowaniu swej córeczki. Trzecim i ostatnim przykładem popełnienia życiowego błędu będzie błąd jaki popełnił Marcin Borowicz w ,,syzyfowych pracach’’. Zakochał się w Birucie. Pochłaniała ona jego wszystkie myśli i mimo że miał tyle okazji by się z nią zapoznać nigdy tego nie zrobił tracąc ją być może na zawsze.
Błędy ludzkie pociągają za sobą przeróżne konsekwencje, lecz to właśnie dzięki pisarzom ukazującym nam w swych książkach problemy dotykające ich bohaterów nie musimy się na co dzień doświadczać tych konsekwencji na własnej skórze.
8 3 8