Odpowiedzi

2010-04-07T19:38:24+02:00
Owady stanowią najliczniejszą grupę zwierząt . Niektóre z nich są dość pożyteczne a niektóre są szkodliwe / szkodnikami (nie wiem co bardziej pasuje ). Niektóre z owadów wytwarzają składniki dobre do wykorzystania w lekarstwach .
2010-04-07T19:38:26+02:00
Owady są pasożytami człowieka i zwierząt. Pasożytują one na skórze oraz w organizmie. Przykładem są muchy i komary, które wysysają krew ze skory. Kleszcze tak samo jak muchy i komary żywią się krwią ludzi i zwierząt. Przykładem pasożyta żyjącego w środku organizmu człowieka jest tasiemiec uzbrojony. Następnym przykładem jest glista ludzka, która pasożytuje w jelicie człowieka.
2010-04-07T19:42:11+02:00
OWADY - jedna z najliczniejszych grup szkodników roslin. Pierwszym przykładem są mszyce. Drobne owady, zwykle bez skrzydeł, osadzające sie min. na wierzchołkach pędów, pąkach kwiatwowych lub młodych liściach. Czasem wśród nich są osobniki z przeźroczystymi skrzydłami. Owady te mogą być żółtawe, pomarańczowe lub brunatne, jednak najczęściej są zielone lub czarne. Tworzą zwykle zwarte kolonie, oblepiając części roślin. Następnym przykładem są gąsienice owadów. Brzegi liści są nieregularnie obgryzione, a w blaszce liściowej widać różnej wielkości dziury. Liście na wierzchołkach bywają oblepione pajęczyną. Na roślinie widać wydłużone "robaki", różnej długości. Trzeci przykład to wciornastki. Na dolnej stronie lisci widać szare plamki zlewające się w duże płaszczyzny, które z czasem stają się żółtobrunatne.
Szkodniki często atakuja na fikusach, begoniach, palmach i paprociach.

Ja z tego w 6 klasie dostałam 6 jesli to jest to 45 ze strony 30
Życzę powodzenia ;)
2 5 2