Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T19:28:12+01:00
Jezus Chrystus odchodząc do Boga Ojca przekazał swym uczniom słowa: "Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem." (Mt 28,18b-20). Kościół pragnie wykonywać te słowa Jezusa Chrystusa przez różne formy swej działalności misyjnej i ewangelizacyjnej.Są one bardzo potrzebne, ponieważ dzięki nim Słowo Boże może dotrzeć do krajów "trzeciego" świata. Dzięki nim ludzie mogą nawrócić się i otrzymać Zbawienie. Misje nie tylko głoszą Dobrą Nowinę, ale również dostarczają pomocy- lekarskiej, edukują najmłodszych. Dzięki nim wiele ludzi wyszło również z różnych nałogów.
2009-11-02T19:28:59+01:00
Misje Ewangielickie
Misje Ewangielickie sa po to aby pomagac innym np. sa takie patrony, instytucje ktore pomagaja ludzia z Afryki. Misja jest pewnym rodzajem pomocy.
Najczesciej uczestnicza w ich przebiegu mlodzi ludzie, ale nie tylko sa to takze Siostry Zakonne czy tez Kaplani. Misja jest " pielgrzymka ". Moim zdaniem slusznie niesc pomoc innym np. poprzez misje i nie tylko.
2009-11-02T22:01:12+01:00
Misje ewangelickie są po to,aby dotrzeć do wszystkich ludzi,którzy mają ograniczoną wiedzę w zakresie wiary chrześcijańskiej lub o niej w ogóle nie wiedzą.Misjonarze również pomagają ludziom z krajów Trzeciego Świata.Organizowane są różne zbiórki na rzecz głodujących dzieci.Jednak najważniejszym zadaniem każdego misjonarza jest głoszenie Słowa Bożego i nawracanie ludzi.Kształtuje to również nasze zachowania,ponieważ misjonarz po przyjeździe do kraju opowiada nam jak żyją inii i jak możemy im pomóc.Możemy wtedy sami zapytać się swojego sumienia,czy chcemy by dobrymi ludźmi i tak jak Pan Jezus pomagać innym.Każdy chrześcijanin powinien pamiętać o innych,którzy są w potrzebie,ponieważ tego uczy nas nasza religia.