Odpowiedzi

2010-04-07T19:54:16+02:00
Ja to z wiadomości z onetu wzięłam, nie wiem czy to dla Ciebie jakieś takie ważne będzie;

Przewodniczący Rady Federacji, izby wyższej parlamentu Rosji, Siergiej Mironow oznajmił w środę, że "Katyń może i powinien stać się symbolem rosyjsko-polskiego pojednania historycznego". - Katyń - to nasz wspólny ból i nasza wspólna tragedia - podkreślił.
Oświadczenie Mironowa, jednego z najbliższych współpracowników premiera Rosji Władimira Putina, ukazało się na stronie internetowej lewicowej partii Sprawiedliwa Rosja, której szef Rady Federacji przewodzi.

Mironow wskazał, że Katyń nie tylko oznacza tragedię i zbrodnię, ale jest także wieloletnim symbolem rozdzielenia dwóch wielkich słowiańskich narodów. - Dzisiaj istnieją wszelkie warunki po temu, by ten symbol przezwyciężyć - zaznaczył.

Marszałek rosyjskiej izby wyższej przypomniał, że w ziemi katyńskiej spoczywają nie tylko polscy oficerowie. - W ziemi tej leżą też nasi rodacy, którzy zginęli tak z rąk własnych, rodzimych oprawców, jak i z rąk okupantów. Nie mamy prawa o tym zapomnieć - dodał.

Mironow zwrócił też uwagę na "próby usprawiedliwiania zbrodni dokonanych przez radzieckie władze w latach 30. i 40. bohaterstwem radzieckich ludzi w czasie wojny". - Są to podłe próby. Dlatego, że w rzeczywistości są to próby rzucenia cienia na autentyczny heroizm, zrównania bohaterów ze zbrodniarzami - podkreślił.

- Nie można się z tym godzić! Bohaterowie są bohaterami. A zbrodniarze są zbrodniarzami - bez względu na to, jaką ideologię wyznawali i jaki mundur nosili - oświadczył szef Rady Federacji.

- Nasza wspólna pamięć o ofiarach Katynia, o Polakach i obywatelach radzieckich, to najważniejsze, co pomoże nam razem wysłać zbrodniarzy tam, gdzie ich miejsce - pod sąd historii - oznajmił Mironow.
2010-04-07T19:57:12+02:00
Zamachy w Rosji, dokładnie w Moskwie w metrze. 29 marca 30 osób zginęło ponad 70 rannych.

Spotkanie premiera D.Tuska z szefem rosyjskiego rządu Władimirem Putinem. Rozmowa na temat zbrodni w Katyniu. Spotkanie odbyło się w Smoleńsku, dzisiaj.

Gigantyczny pożar traw koło Poznania
2010-04-07T20:24:38+02:00
*wielki tydzien w kosciele katolickim