Odpowiedzi

2012-10-05T19:39:03+02:00

 

Książka Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec " to opowieści o wspaniałych ideałach bohaterstwa i służby. A na potwierdzenie mojej tezy przytoczę odpowiednie argumenty.

 

Po pierwsze, młodzi chłopcy byli harcerzami,którzy się świetnie uczyli,mieli swoje rodziny i wielkie plany na przyszłość.Wojna, która wybuchła przeszkodziła im w tych planach,ale nie załamała ich. Chłopcy, choć młodzi podjęli bardzo dojrzałą i trudną decyzję obrony swojego kraju. To wymagało od nich dużej odwagi i determinacji.

 

Uważam, że iz bohaterowie swoimi postawami pokazali ,że nawet tak młodzi i niedoswiadczeni chłopcy mogą za wszelka cenę walczyc o wolnosć swojego kraju, nawet za cenę swojego życia.W nierównej w walce z Niemcami wykazali się oni ogromną determinacją i uporem w działaniu. Byli sprytni i inteligentni. Często byli zmęczeni, głodni i niewyspani. A jednak nigdy nie poddali, ale walczyli do konca.

 

Sądzę, iz chłopcy byli ze sobą bardzo zaprzyjaźnieni i mieli do siebie bezgraniczne zaufanie.Kiedy jednego z chlopców torturowano ,ten wyczerpany i pobity do nieprzytomności nie wydał swoich kolegów,bo bezpieczeństwo kolegów było dla niego najwazniejsze.Ale na pewno tez honor i lojalnosć.

 

Moim zdaniem chłopcy potrafi pięknie zyć i pieknie umierać,

poniewaz ważne dla nich były takie wartosci jak tożsamość narodowa,język ojczysty i wolność.

Harcerze wykazali sie wielką odwaga,

determinacją i miłoscia do kraju i z pewnoscia zasługują na miano bohaterów.

6 4 6