Odpowiedzi

2010-04-07T20:00:14+02:00
Chrzest Polski:
Znaczenie przyjęcia chrztu miało ogromne znaczenie nie tylko dla państwa Mieszka I, ale dla całej historii Polski. Religia chrześcijańska wielokrotnie w ciągu naszej historii pomagała nam się zjednoczyć i przetrwać trudne chwile, np., gdy najeżdżali nas wrogowie, lub gdy Polska była pod zaborami. Dzięki przyjęciu chrztu przez Mieszka I obecnie Polska należy do cywilizacji państw zachodu i możliwe były zasługi naszego papieża Jana Pawła II dla całego chrześcijaństwa, a po wstąpieniu do NATO i UE Polska może ukształtować oblicze Europy i świata.

Zjazd Gnieźnieński:
1.Polska założyła sobie arcybiskupstwo w Gnieźnie - metropolię.
2.Polska otrzymała od Ottona trzeciego relikwie.
3.Wzrosła pozycja i dostojeństwo Bolesława Chrobrego wyniesionego do godności sprzymierzeńca Ottona 3.
4.Po śmierci Ottona 3, Polska zajęła inne tereny, z jakimi walki toczyli Niemcy.
5.Bolesław okazał się prawdziwym przeciwnikiem następcy Ottona3.
37 4 37
2010-04-07T20:00:15+02:00
Dołączył Polskę do Chrześcijańskiej Europy.
Polska nie była narażona na atak pod pozorem "nawrócenia poganów na chrześcijaństwo"
5 3 5
2010-04-07T20:07:02+02:00
Chrzest Polski po pierwsze był w 966 roku:) .
Było to przełomowe wydarzenie w dziejach Polskki. To było krótko po zawarciu sojuszu z Czechami . Chrzest byl nie tylko odejsciem od poganstwa ale przyjeciem wiary w Chrystusa ale takze mial zanzcenie polityczne.Chrzest wprowadzal Polske i jego wladce do chrzescijansiej Europy.Dlatego przeciw chrzescijanskiemy panstwu nie mozna bylo juz prowadzic zaborczej wojny pod pozorem rozszerzania wiary chrzescijanskiej.Przyjecie przez Polske chrzescijanstwa otwieralo takze droge do korzystania z wielkiego dorobku cywilizacyjnego przechowywanego przez kosciol.

a teraz o zjezdzie:)
Podczas tego wydarzenia doszło do ogloszenia decyzji papieza o ustanowieniu arcybiskupstwa gnieznienskiego. W ten sposob powstala polska metropolia koscielna
13 4 13