Odpowiedzi

2010-04-07T20:11:52+02:00
Krew-sterylne, "nowe' igły (no. przy pobieraniu krwi, bo narkomiania jest niżej)
kontakt seksualny-wstrzemięźliwość seksualna (a nie po katolicku - prezerwatywy)
narkotyki/alkohol-wstrzemięźliwość, zaniechanie spozywania używek
ciąża-szczepionki. Jednak nie zawsze wirus ten jest dziedziczony, choć istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo. W rzadkich przypadkach jest przetaczana krew dziecka, ale jest to wyjątkowo ryzykowny proces.

Jak mawiał św. Franciszek, trzeba kochać każdą istotę, za to, że są, a nie JAK są (nie cytuję, tylko przytaczam ogólny sens). Tak więc i osoby chore na AIDS nie powinny być przez nich dyskryminowane, tylko wspierane. Prawdziwy chrześcijanin takim osobom będzie pomagać i troszczyć się o komfort ich życia. Przykładem tak troszczącej Chrześcijanki była św. Teresa z Kalkury, która zajmowała się m. in. osobami zarazonymi wirusem HIV.

***
Mam nadzieję, że Ci pomogłam ;)
2010-04-07T20:16:33+02:00
Krew- no chyba chodzi o to zeby nie dotykac rany osoby chorej, kiedy po dotnieciu jej nie umyjesz rak lub nawet przypadkowo dotkniesz reka ubrudzona w krwi tej osoby swojego zadrapania to jego krew dotrze do twojej i w ten sposob sie zarazisz/nie dotykaj czyjejs krwi goła reka najbezpieczniej bedzie w rekawiczce.
kontakt seksualny-mozesz zapobiedz zarazenieu sie w bardzo prosty sposob poprostu uzyc antykoncepcji czyli tzw.gumek
narkotyki/alkohol-nie pij z tej samej butelki
ciąza-antykoncepcja

moim zdaniem chrzescijan nie powinien wytykac go palcami, gdyz ta osoba moze zle sie poczuc. mysle ze najlepszym wyjsciem bedzie pomoc finansowa na leczenie, wiadomo ze mala szansa kjest na wyleczenie tego ale zawsze mozna sprubowac.

nie wiem czy dobrze...;/