Odpowiedzi

2010-04-07T20:17:07+02:00
Ja Ci mogę podać tylko przykłady chorób...przedewszystkim uzaleznienie od; ALKOHOLU NARKOTYKÓW PAPIEROSÓW TELEFONÓW KOMPUTERÓW TELEWIZJI...ŚWIAT NIE DOSTRZEGA TEGO PROBLEMU ALE TO W NAS ROŚNIE I SIĘ POGŁĘBIA...I Z KAŻDYM DNIEM JESTESMY BARDZIEJ CHOrZY! musimy z tym WALCZYĆ!
2010-04-07T20:38:51+02:00
Choroby są kolejnym problemem współczesnego świata. Wiele chorób udało się zwalczyć dzięki lekarstwom, ale na niektóre do dziś nie znaleziono skutecznego sposobu na przykład malaria, gruźlica, AIDS. Pojawiły się choroby cywilizacyjne – nowotwory, choroby serca i krążenia, choroba Alzheimera czy choroba „ szalonych krów ”. Zwykła grypa też potrafi uśmiercić setki osób.
Nie wszyscy ludzie na świecie mają co jeść. Według szacunków Organizacji do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa ( FAO) blisko 10 %, a więc kilkaset milionów ludzi głoduje, czyli przez dłuższy czas spożywa znacznie mniej kalorii, niż jest to potrzebne do życia. Co więcej, ich posiłki zawierają mało białka, a to degraduje, czyli niszczy organizm i zdolności umysłowe człowieka. Bardzo często ofiarami głodu są dzieci, co pozbawia je możliwości dobrego życia w przyszłości. Głód jest zjawiskiem powszechnym na wszystkich kontynentach, nawet w krajach, które wydają się bogate. Warto o tym pamiętać kiedy wyrzucamy do śmietników chleb i inną żywność. Ten referat jest zbyt krótki żeby omówić wszystko dokładnie, chciałem tylko zasygnalizować najważniejsze problemy współczesnego świata.

3 5 3