Napisz kartkę pocztową do swojej przyjaciółki z Niemiec.
A w niej:
1 Napisz gdzie teraz jesteś i przekaz jej pozdrowienia
2 Napisz co zamierzasz jeszcze zrobić
3 Wyraź nadzieję na rychłe spotkanie z nią i jej rodziną a Niemczech.
Bardzo proszę was o pomoc:)

3

Odpowiedzi

2010-04-07T20:30:13+02:00
A więc można napisać coś w tym stylu:

Droga (dajemy jej jakieś imię XD)!
Właśnie jestem na wycieczce w górach. Ah! Gdybyś mogła podziwiać wraz ze mną te piękne widoki! Polska to naprawdę niesamowity kraj! Cieszę się, że właśnie tutaj mieszkam.
Ostatnimi dniami byłam tak pochłonięta rodzinnymi przygodami, że prawie zapomniałam wysłać do Ciebie tę kartkę. Jutro wybieramy się na narty. Chciałabym byś pojechała z nami... Cóż... Wierzę, że w końcu się spotkamy! Bardzo chciałabym poznać Twoich rodziców i zobaczyć się z Tobą w cztery oczy.
Wiesz, że za dwa dni wybieram się z rodzicami na wspinaczkę po górach? Troszkę się denerwuję, ale wierzę, że będzie dobrze. Trzymaj za mnie kciuki!
Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku.
Proszę, odpisz szybko, bo już się nie mogę doczekać!
Pozdrowienia dla całej rodziny.
(popis)

Jeśli coś nie jest za bardzo rozwinięte mogę poprawić XD"
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T20:31:30+02:00
Po polsku:

hej aniu! dotarlam już do Paryża! Rano poświęciłam trochę czasu na spacer nad Sekwaną, której wybrzeże jest doskonałymmiejscem relaxu i rozrywki. Zamierzam wybrac się jeszce do muzeum techniki.Tutaj jest niesamowicie, ale nie mogę się doczekac powroyu do domu! Mam nadzieje że po powrocie się spotkamy i będę mogła ci wszysko opowiedziec... serdeczne pozdrowienia śle steffi..

po niemiecku:

Hey Ann! bereits in Paris eingetroffen! Morning gewidmet einige Zeit, um entlang der Seine, deren Küste doskonałymmiejscem Entspannung und Unterhaltung zu Fuß. Ich beabsichtige, die techniki.Tutaj sonst ins Museum zu wählen ist erstaunlich, aber ich kann nicht warten powroyu Hause! Ich hoffe, dass nach der Rückkehr zu treffen, und ich kann Ihnen sagen, die Partition ... sendet Grüße Steffi ..
3 4 3
2010-04-07T20:32:42+02:00
Liebe Anna,
Ich mache gerade auf den Ausfluge nach Berlin.Ich bleibe hier ein Woche.Da is alles spitze.Heute fahren ich Schultschuch.Morgen besichtigen ich sechenswurdigkeiten. Übermorgen besuche ich Austellunge.Ich bumeln auch durch die Altstadt und esse ich kuchen in der Kaffehaus.Ich finde hier ist ganz gut.
Ich fahre nach Hause Zurück.
Große!