Odpowiedzi

2010-04-07T20:19:43+02:00
Modlitwa o czystość serca
3 razy Zdrowaś Mario.

Módlmy się:

Boże, Ty przez Niepokalane Poczęcie
Najświętszej Dziewicy przygotowałeś
swojemu Synowi godne mieszkanie
i na mocy zasług przewidzianej
śmierci Chrystusa zachowałeś Ją
od wszelkiej zmazy, daj nam za
Jej przyczyną dojść do Ciebie bez
grzechu.
Przez Chrystusa Twojego Syna,
Pana naszego. Amen.
2 4 2
  • Użytkownik Zadane
2010-04-07T20:42:45+02:00
Panie Jezu,

Wiem , że Ty nas zbawiłeś dzięki Tobie nie mamy już grzechu pierworodnego.
Jezu możemy teraz iść do konfesjonału i wyspowiadać się,
Ty nam wybaczasz grzechy i mamy po spowiedzi św. czyste serce,
ale po dniu , tygodniu znów grzeszymy.

Panie Boże dopomóż nam w ciężkich chwilach abyśmy nie grzeszyli tak często.
Dopomóż nam abyśmy poszli w ślady błogosławionej Karoliny, która została zamordowana w wieku 16 lat.

Ojcze nasz....

Proszę tu są informacje o Karolinie :

Karolina Kózka (Kózkówna) (urodziła się 2 sierpnia 1898 we wsi Wał-Ruda koło Brzeska, w Galicji, zmarła 18 listopada 1914 we wsi Wał-Ruda) - polska męczennica, błogosławiona katolicka.
Była czwartym z jedenaściorga dzieci w ubogiej, chłopskiej rodzinie. Całe życie spędziła w rodzinnej wiosce, bardzo aktywnie uczestnicząc w życiu religijnym. Była bliską współpracowniczką miejscowego proboszcza - ks. Mendrali - w organizowaniu życia i grup parafialnych (Apostolstwo Modlitwy, Bractwo Wstrzemięźliwości, Żywy Różaniec), pomagała także w prowadzeniu wiejskiej czytelni.
Została zamordowana jako 16-latka, broniąc się przed zgwałceniem przez rosyjskiego żołnierza na początku I wojny światowej. W pogrzebie wzięło udział około 3 tysięcy ludzi; zmarłą szybko otoczył kult męczeństwa i świętości.
18 listopada 1917 roku, na polecenie bp. Leona Wałęgi dokonano przeniesienia zwłok Karoliny z miejsca jej pochówku do specjalnego grobowca położonego w pobliżu kościoła parafialnego w Zabawie. Działalność biskupów Stepy i Ablewicza zainicjowały oficjalny proces beatyfikacyjny, rozpoczęty ostatecznie w 1965. 30 czerwca 1986 został przyjęty dekret o męczeństwie Karoliny Kózkówny; 10 czerwca 1987, podczas wizyty w Tarnowie, papież Jan Paweł II ogłosił ją błogosławioną.
Jako młoda dziewczyna, która oddała życie, broniąc swojej czystości, stała się patronką Ruchu Czystych Serc. Jest także patronką diecezji rzeszowskiej, a także Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
3 4 3