Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T20:58:41+02:00
Poziom podstawówka :)-> śledź, młody węgorz łososie
dlaczego ?-
Przemieszczają się z miejsca na miejsce ryby mają możliwość odnalezienia odpowiednich warunków dla aktualnego stadium rozwoju.Jedną z przyczyn wędrówek gatunków żyjących na terenach, gdzie wyraźnie można wyróżnić sezonowość pór roku może być przystosowywanie się do zmian środowiska.

to jest na poziomie liceum:->
Aktywne wędrówki ryb dzielą się na: diadromiczne (anadromiczne, czyli przechodzenie z wód morskich do słodkich - łososie, jesiotry, i katadromiczne - z wód słodkich do mórz, np. węgorz europejski), amfidromiczne (pomiędzy wodami słodkimi i słonymi w celu innym niż rozrodczy), potamodromiczne (wyłącznie w obrębie wód słodkich, np. rzek), limnodromiczne (w obrębie jeziora), oceanodromiczne (przemieszczanie się w obrębie mórz).

Wędrówki bierne polegają na unoszeniu się wraz z prądami, dotyczą głównie larw, narybku i ikry. Do ryb odbywających wędrówki bierne należy m.in. samogłów.
na tej stronce jest dużo na ten temat jesli chce Ci sie poczytac :) http://www.bryk.pl/teksty/liceum/biologia/zoologia/12379-w%C4%99dr%C3%B3wki_ryb.html
77 1 77