Lektura: "CIERPIENIA MŁODEGO WERTERA"
Opracuj punkty (krótko opisane 4-5 zdań):
1) pochodzenie bohatera
2) jakie książki czyta bohater?
3) jego stosunek do przyrody
4) jego stosunek do ludzi:
a)prostych
b) arystokracji
5) kiedy poznaje Lottę?

wszystko albo nic ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T21:16:37+02:00
1.Werter pochodzi z rodziny mieszczanskiej a co za tym idzie nie był bogaty. jako małe dziecko nie lubił się uczyć, wolny czas wołal spędzać za miastem mimo to uzyskał wykształcenie prawnicze.
2.Werter czyta ksiązki Homera(W chwilach stabilizacji życiowej), Emilię Galotti Lessinga,.(utożsamia się z Emilią)- bohaterka ginie.
w sytuacjach rozterek sięga do tragedii szekspira. Olivier Goldsmith -Pleban z Wakefieldu(jest zachwycony kiedy dowiaduje się że Lotta rózniez zną tę książkę)
3.Bohater bardzo kocha nature.Jego stosunek do przyrody zmienia się wraz z biegiem czasu, piękno natury wręcz go fascynuje, przebywając na łonie natury czuje bliskość Boga jednak, ulega to zmianie pod wpływem nieszczęśliwej miłości do Lotty, postrezga ją jako nie mającą wpływu na samopoczucie oraz nic nie znaczącą dla człowieka.
4.a/werter ma bardzo przyjazny stosunek do ludzi prostych, mimo tego że jest wkształcony szuka wspólnego języka z ludzmi prostymi gdyż uważa że kierują się sercem i uczuciami. Werter lubi tez bardzo dzieci gdyż uwaza że w swoim dziecimstwie kierują sie uczuciami i miłością do całego świata.
b/do ludzi wykształconych odnosi się krytycznie gdyż uwaza ze sa sztuczni, kłamliwi i wywyższają sie za wszelką cenę.
5.Lotte poznaje na wsi kiedy odpoczywa po wczesniejszej nieudanej miłośći.
1 5 1