Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T21:26:17+02:00
Czy nasz świat toleruje inność ?

Kazano mi napisac rozprawkę na temat 'Czy nasz świat toleruje inność ?' . Ja osobiście uważam, że świat nie toleruje tego, że ktoś ma inne poglądy, czy zachowuje się inaczej.
Pierwszym argumentem jest to, że ludzie nie cenią zdania innego człowieka . Poniektórzy nie mają prawa się odezwać tylko dlatego, że są jakby w niższej grupie społecznej .
Przy drugim argumencie posłużyć możemy się obecnym problemem w wielu państwach - rasizmem . Dlaczego niektórzy nie szanują drugiego człowieka tylko z takiego powodu, że ma inny kolor skóry, inny język, kulturę, tradycję ? Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca.
Trzecim argumentem mogą być osoby, które pogubiły się w świecie . Ludzie mający problem z alkoholem, narkotykami , bądź innymi uzywkami . Dlaczego odsuwamy się od nich ? Dlaczego nie chcemy im pomóc ? To tez ludzie ! I z każdego nałogu można się wyleczyć. Trzeba tylko dac szanse tym ludziom i zacząć ich tolerować .
Reasumując : uważam, że w dzisiejszych czasach brak jest tolerancji dla inności . Takie zjawisko, tak na prawdę nie ma racji bytu . I wszyscy powinniśmy przemyślec swoje zachowanie. Bo to my stwarzamy ten problem .

2 5 2